Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Częstochowskie siatkarki rozpoczynają sezon

Częstochowskie siatkarki rozpoczynają sezon

fot. archiwum

Już dzisiaj siatkarki grające w grupie drugiej  II ligi rozpoczynają sezon ligowy. Wśród nich dwa częstochowskie zespoły - SPS AZS Politechnika i AJD Częstochowianka. W ubiegłym sezonie obie drużyny broniły się przed spadkiem...

Nie znamy jeszcze wszystkich rywali. Zespołu, z którym zmierzymy się w sobotę, również – mówi trener Częstochowianki, Paweł Kapica. Szkoleniowiec siódmej ekipy ubiegłego sezonu przyznaje, że skład personalny jego zespołu niewiele się zmienił. – Wróciła jedynie doświadczona Wiesia Siuda, mamy też nową rozgrywającą Gabrysię Rymel. Na pewno naszym atutem będzie zgranie, ale trudno powiedzieć, na co będzie nas stać.

Na inaugurację Częstochowianka zagra z drużyną o dość skomplikowanej nazwie – Domex UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Prowellness Katowice. Z kolei ich lokalne rywalki – SPS AZS Politechnika, będą miały za zadanie ograć młode siatkarki UKS Krzanowice. – Pamiętamy ten zespół z ubiegłego sezonu – mówi trener Politechniki, Jakub Kuziorowicz.Grają nieźle, byli w lidze wyżej od nas.

Trener Kuziorowicz ma w swojej drużynie kilka doświadczonych siatkarek, ale są też takie, które dopiero zadebiutują w II-ligowych rozgrywkach. – Wielkich oczekiwań nie mamy. Po prostu chcemy grać jak najlepiej i wygrywać jak najwięcej spotkań – dodaje. A które z częstochowskich siatkarek wypadną lepiej w nadchodzącym sezonie i czy nie będą miały problemów z utrzymaniem w II lidze? To pokażą rozpoczynające się już dzisiaj rozgrywki.



źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved