Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zenon Michałowski: Sytuacja finansowa klubu jest stabilna

Zenon Michałowski: Sytuacja finansowa klubu jest stabilna

fot. archiwum

- Ten rok będzie dla nas przełomowy. Chcemy odbudować wizerunek klubu, rozpocząć dyskusję o siatkówce w Gorzowie - stwierdził prezes  pierwszoligowego GTPS-u, Zenon Michałowski, który zapewnia o stabilności finansowej swego klubu.

Panie prezesie, liga rusza za niespełna tydzień. Podtrzymuje pan przedsezonowe deklaracje? Walczycie w tym roku o PlusLigę?

Chłopcy mają to wpisane w kontraktach i z tego będziemy ich rozliczać pod koniec sezonu. Z myślą o Plus Lidze wzmocniliśmy drużynę Pawłem Maciejewiczem i Maciejem Kordyszem. To będą dwa bardzo mocne punkty naszego zespołu. Zresztą wszystkie przedsezonowe mecze, sparingi, turnieje utwierdziły mnie w przekonaniu, że awans jest w naszym zasięgu.

Po memoriale Ryszarda Świątkiewicza na portalu rozgorzała dyskusja. Kibice zastanawiają się czy organizacyjnie jesteśmy gotowi na grę w elicie?Sytuacja finansowa klubu jest stabilna, spłacamy długi. Mamy też zapewnienie ze strony władz miasta, że w przypadku awansu, możemy liczyć na dodatkowe pieniądze. Gra w najwyższej klasie rozgrywkowej to nie jest dla nas żadna nowość.

Panie prezesie, nie sposób nie poruszyć tego tematu. W kuluarach mówi się, że już teraz, na starcie sezonu, macie zaległości finansowe w stosunku do zawodników.

To są wyłącznie plotki. Nasze opóźnienie wynikało jedynie z faktu, że miasto nie przelało nam w terminie obiecanych środków. Wypłaciliśmy zawodnikom 70% ich pensji. Teraz nie zalegamy im żadnych pieniędzy. Zresztą tylko raz zdarzyło się, że klub obniżył siatkarzom wynagrodzenie. W ubiegłym sezonie, po tym jak zawodnicy na rozgrzewkę założyli koszulki z napisem „GERYM", otrzymali 50% należnej im pensji.

Chłopcy pewnie w ten sposób chcieli podziękować trenerowi za dwa lata pracy. Czemu za to ukaraliście zespół?

Nikt nam o tym pomyśle nic wcześniej nie powiedział. Gdyby ktoś do nas przyszedł i wyjaśnił, że tak chcą pożegnać Sławka, sprawa wyglądałaby inaczej. Zawodnicy mają wpisane w kontraktach, że wszelkie działania negatywnie wpływające na wizerunek klubu, będą karane. Musieliśmy zareagować.

* Cały wywiad z prezesem GTPS-u w serwisie gorzów24.pl

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved