Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Skra Bełchatów gotowa do rozgrywek Młodej Ligi

Młoda Skra Bełchatów gotowa do rozgrywek Młodej Ligi

fot. archiwum

Zbliża się inauguracja Młodej Ligi, która ma wystartować 2 października. W 1. kolejce Skra sprawdzi formę Farta Kielce. Bełchatowianie ciężko pracują m.in. nad techniką swojej gry, a w ostatnim czasie wzięli nawet udział w turnieju towarzyskim.

Na kaliskim turnieju bełchatowianie zajęli drugie miejsce. Za gospodarzami, Colmanem Kalisz (porażka 1:3), a przed wrocławską Gwardią (zwycięstwo 3:1). Gracze młodej Skry swoje przygotowania do sezonu rozpoczęli na początku sierpnia. – Pierwszy miesiąc trenowaliśmy w optymalnym składzie. Takim, którym będziemy grali w Młodej PlusLidze. Nie trenował wtedy z nami tylko Maciej Krzywiecki – powiedział Sławomir Augustyniak, trener drużyny. W pracy szkoleniowej towarzyszy mu Marek Kwieciński. Na początku września większa część drużyny zasiliła szeregi pierwszego zespołu, w związku z tym trenujemy w okrojonym składzie. W tym czasie wspierają nas juniorzy – dodaje Augustyniak.

W kadrze, która będzie stanowiła o sile młodej Skry jest trójka nowych twarzy w Bełchatowie: Łukasz Szablewski (rozgrywający, ostatnio AZS Olsztyn), Grzegorz Bociek (atakujący, Wiking Tomaszów Maz.) i wspomniany Maciej Krzywiecki (przyjmujący, Fart Kielce). Dalszą część drużyny stanowią kadeci, juniorzy oraz byli siatkarze "energetycznych" rezerw: Kamil Dembiec, Igor Walczykowski, Bartosz Cedzyński, Michał Mysera, Jędrzej Maćkowiak, Janusz Górski, Michał Koźmiński, Adam Szałański, Mateusz Augustyniak, Bogus Mateusz, Bartosz Budzyński i Kacper Piechocki.

Kibice, którzy śledzą uważnie działalność klubu dostrzegą, że w kadrze znajdują się trzy znajome nazwiska. Piechocki, Augustyniak i Budzyński. Kacper to syn prezesa klubu, Konrada Piechockiego. Gra na pozycji libero, jest z rocznika 1995. Mateusz (rozgrywający) i Bartosz (przyjmujący) to pociechy dwójki trenerów Skry (Sławomir Augustyniak jest trenerem Młodej Ligi, Jarosław Budzyński prowadzi sekcję młodzieżową EKS-u oraz jest nauczycielem w-f w bełchatowskim I LO). Obaj są z rocznika 1994.Czy znane nazwiska pomogły im w selekcji zawodników do Młodej Ligi? – Chłopcy ci zostali włączeni do zespołu po grach kontrolnych, które odbyły się w czerwcu. Grze zawodników przyglądał się wtedy m.in. trener Jacek Nawrocki. W ostatnim czasie do kadry dołączyło trzech nowych siatkarzy (Szablewski, Bociek, Krzywiecki) i nie jest powiedziane, że będą oni nadal w kadrze Młodej Ligi – tłumaczy Augustyniak, opiekun młodej Skry. Klub będzie mógł zgłosić do gry 20 zawodników.

Zespół Młodej Ligi zastąpił drużynę rezerw Skry, która została wycofana z rozgrywek. Co z zawodnikami, którzy reprezentowali barwy "Energetycznych" w II lidze? Juniorzy (Maćkowiak, Koźmiński, Dembiec, Górski, Kozłowski, Ignatowski) pozostali i nadal ćwiczą w Bełchatowie. Jedni z młodą Skrą, drudzy z zespołem juniorów. Klubu nie opuścili również Cedzyński, Walczykowski i Mysera. Z kolei na odejście ze Skry zdecydowali się Filip Frankowski (wyjechał do Francji), Wojciech Ranecki (Ósemka Siedlce), Piotr Dłubała (Bzura Ozorków), Konrad Michalski, Michał Kotas (obaj Lechia Tomaszów Maz.) oraz Radosław Kolanek (AZS Częstochowa).

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved