Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Marcin Możdżonek: Presja była, jest i będzie

Marcin Możdżonek: Presja była, jest i będzie

fot. archiwum

Cztery lata temu, Polacy wrócili z Japonii ze srebrnymi medalami. W ubiegłym roku, zaś stanęli na najwyższym stopniu podium ME. Nikogo nie dziwią więc oczekiwania przed nadchodzącymi MŚ. - Presja na wynik była, jest i będzie - mówi Marcin Możdżonek.

Swój udział w turnieju, Polacy rozpoczną od meczu z Kanadą. Siatkarze z Ameryki Północnej wydają się być najsłabszą ekipą naszej grupy, ale podczas pierwszego meczu turnieju, nikt nie zamierza lekceważyć rywala. Spotkanie inaugurujące rozgrywki, jak i cały turniej wywołują wiele emocji i oczekiwań. – Presja na wynik była, jest i będzie. Całej karierze sportowca towarzyszy presja. Są różne, poczynając od oczekiwań kibiców, przez działaczy, a kończąc na własnych ambicjach. Wszyscy jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Druga sprawa, że my nic nie musimy. Jedziemy na mistrzostwa i uważam, że jesteśmy na nie dobrze przygotowani. Kiedy doda się do tego odrobinę szczęścia, to możemy wrócić z Włoch w dobrych humorach. Nic nie jesteśmy w stanie obiecać – stwierdził w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, Marcin Możdzonek, dla którego nadchodzące mistrzostwa świata, będą pierwszymi w karierze.

Na środku siatki we Włoszech, oprócz wspomnianego wcześniej Możdżonka zagrają Piotr Nowakowski i Patryk Czarnowski. Daniela Plińskiego, możliwości wyjazdu pozbawiła kontuzja, której nie udało się wyleczyć na czas. – Będzie mi brakować Daniela, taka jest prawda. Od wielu lat to kolega nie tylko z reprezentacji, ale także z klubu. Niestety, kontuzje są nieodłącznym elementem życia sportowca. Jesteśmy jednak na to przygotowani, w zespole mamy Nowakowskiego, Patryka Czarnowskiego oraz mnie. Poradzimy sobie – zapewniał Marcin Możdżonek. W przeciągu czterech lat, które upłynęły od japońskiego turnieju, w kadrze zaszło jeszcze kilka innych zmian. Trudno jednak porównać obydwie drużyny. – Są wśród nas srebrni medaliści i bardzo dobrze, ponieważ mamy z ich strony wsparcie. Jest także wiele nowych twarzy, jak np. na środku siatki. Moja pozycja została zupełnie przebudowana.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved