Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jadar pokonał w sparingu Politechnikę Warszawską

Jadar pokonał w sparingu Politechnikę Warszawską

Ostatni przedsezonowy sparing siatkarze I-ligowego Jadaru Radom rozegrali z drużyną z ekstraklasy - AZS Politechniką Warszawską. Radomianie zwyciężyli w tym meczu 3:1. Rozgrywki ligowe Jadar rozpocznie 2 października, bowiem w 1. kolejce pauzuje.

Trenerzy przed meczem ustalili między sobą, że będzie to spotkanie czterosetowe. W pierwszej partii górą byli gospodarze, goście zaś wygrali kolejne trzy. Od początku pierwszego seta zawodnicy obu zespołów toczyli między sobą walkę punkt za punkt. Z czasem jednak „Inżynierowie" objęli pięciopunktowe prowadzenie. Jadar szybko doprowadził do remisu, jednak to nie wystarczyło i w końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera  Radosława Panasa, zwyciężając seta do 22. Kolejna partia odbywała się od samego początku pod dyktando radomian, którzy popełniali mniej błędów od swoich rywali.

Dopiero trzecia partia przyniosła więcej emocji i była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Radomianie większą przewagę uzyskali dopiero w połowie seta, kiedy to prowadzili czterema punktami. Drużyna z Warszawy w końcówce doprowadziła do remisu na 23:23, jednak o zwycięstwie podopiecznych trenera Kwapisiewicza zadecydowała najpierw zepsuta zagrywka Oleksandra Statsenki a później as serwisowy Arkadiusza Terleckiego. Czwarty set zaczął się od prowadzenia siatkarzy AZS-u, radomianie jednak szybko zniwelowali tę przewagę, doprowadzając do remisu, a później wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca, zwyciężając tym samym w całym meczu.

AZS Politechnika Warszawska – Jadar Sport Radom 1:3
(25:22, 18:25, 23:25, 20:25)

Politechnika: Wierzbowski, Żaliński, Prygiel, Szulik, Kreek, Neroj, Poinc (libero) oraz Gałązka, Salas, Statsenko i Król
Jadar: Radomski, Wołosz, Kruk, Mikołajczak, Gaca, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Kałasz, Szumielewicz, Bucki i Górski

źródło: ksjadar.pl