Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniel Castellani opisuje grupowych rywali

Daniel Castellani opisuje grupowych rywali

fot. archiwum

Mamy sfilmowanych i rozpracowanych przeciwników - zapewnia szkoleniowiec polskich siatkarzy Daniel Castellani - Dysponujemy nawet materiałami z zamkniętych treningów, o których nikt nie wiedział, że się odbywają - dodaje.

Udział w turnieju, Polacy rozpoczną od meczu z Kanadyjczykami, który rozpocznie się już jutro o 17.00. – Sporo wzorów czerpią od Amerykanów. Lubią stosować nietypowe rozwiązania taktyczne, jak na przykład wystawienie dwóch graczy na pozycji atakującego. Opierają grę na wysokich, silnych fizycznie zawodnikach. Ich słabą stroną jest przyjęcie i obrona – stwierdził Daniel Castellani, który opisał również reprezentację naszych zachodnich  sąsiadów.

Przede wszystkim mają wybitnego atakującego w osobie Georga Grozera, który odesłał na ławkę rezerwowych takiego asa, jak Jochen Schoeps. Druga ważna postać to Robert Kromm. Grają świetnie przy siatce i trzeba ich tam maksymalnie porozrzucać, żeby nie rozwinęli skrzydeł – opowiedział trener o zespole, z którym biało-czerwoni mierzyli się również w Lidze Światowej.

Podczas pierwszej fazy turnieju, kadra Daniela Castellaniego walczyć będzie również z Serbami. – Ostatnie wyniki w Lidze Światowej mieli nie najlepsze, ale są pewni siebie i w niedawnych sparingach forma Serbów już wyraźnie zwyżkuje. To była zawsze ekipa z wielkim charakterem do siatkówki, z którą nigdy nie ma łatwych meczów. Trzeba się mieć zawsze na baczności – opowiedział o zespole z Bałkanów szkoleniowiec reprezentacji Polski.źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved