Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Problemy w obozie faworytów

MŚ: Problemy w obozie faworytów

fot. archiwum

Podobnie jak pozostali uczestnicy mistrzostw świata Brazylijczycy odbyli w czwartek pierwszy trening we Włoszech. Na dwa dni przed rozpoczęciem boju o obronę tytułu najlepszej drużyny na świecie ekipę faworytów nękają problemy ze zdrowiem zawodników.

Zespół Brazylii w sobotę 25 września meczem z Tunezją w Weronie zainauguruje walkę w światowym czempionacie. W czwartek zespół Bernardo Rezende odbyli treningi na siłowni oraz na hali, w której będą rozgrywane mecze grupy B. Zabrakło na nich dwóch zawodników Dante Amarala oraz Marlona.

Atakujący mistrzów świata ostatnio często uskarżał się na skurcze pleców, toteż uczestniczył jedynie w treningu siłowym. Natomiast u brazylijskiego rozgrywającego Marlona Muragati Yared zdiagnozowano zapalenie jelita. Jednak reprezentacyjny lekarz uspokaja sympatyków „Canarinhos". – Na razie nie wykryto u Marlona nic co mogłoby na długo wykluczyć go z gry. W najbliższych dniach zobaczymy czy choroba się rozwinie. Jeśliby Brazylia dziś rozpoczęła grę w mistrzostwach, nie byłby w stanie wyjść na boisko. Jednak mamy jeszcze 48 godzin. W tym okresie jego stan zdrowia może znacznie się poprawić. Jeśli leczenie przyniesie efekt, będzie mógł zagrać już w sobotę – mówi dr Alvaro Chamecki.

Zapytany o problemy Dantego brazylijski lekarz odparł, że jest dobrej myśli. – Dante powinien być w sobotę gotowy do gry przeciwko Tunezji – stwierdził.źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved