Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jacek Grabowski: Udział w Challenge Cup otworzył nam oczy

Jacek Grabowski: Udział w Challenge Cup otworzył nam oczy

fot. archiwum

- Gdybyśmy nie byli finalistami pucharu Challenge, nikt nie przyjechałby na turniej do Twardogóry pod Wrocławiem. Zresztą przed rokiem zapraszaliśmy tam dużo słabsze zespoły i też nic z tego nie wyszło - mówi prezes Impel Gwardii Wrocław, Jacek Grabowski.

Od piątku do niedzieli potrwa III Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Jak sama nazwa wskazuje, rywalizacja toczyć się będzie w Twardogórze, lecz sobotnie spotkanie Impel Gwardia – Dresdner SC rozegrane zostanie w wysłużonej klubowej salce przy ul. Krupniczej. Tam akurat świetnie czuć, co znaczy funkcjonujące w sporcie powiedzenie zapach szatni. Ale czuć tam również wielkie sukcesy sprzed lat, które w sobotę rzewnie będzie się wspominać. Bo weekendowy turniej to także okazja do obchodów 65-lecia klubu.

Udział w Challenge Cup otworzył nam oczy na wiele spraw. To było doskonała okazja do wypromowania klubu już nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Nie ukrywam, że awans do finału pozwolił nam również na przedłużenie umowy z naszym strategicznym sponsorem, firmą Impel. W najbliższy weekend organizujemy silnie obsadzony turniej Twardogóra Cup, w którym nie zabraknie uczestników marcowego finału Challenge Cup – belgijskiego Asterix Kieldrecht, niemieckiego S.C. Drezno. Zaprosiliśmy również uczestnika Ligi Mistrzyń – czeski Modranska Prostejov. W zeszłym roku byłoby to niemożliwe, a teraz już nas znają. Po prostu wyrobiliśmy sobie markę w Europie – mówi prezes Impel Gwardii, Jacek Grabowski.

Gwardia nie tylko zatrzymała swoje najlepsze zawodniczki z zeszłego sezonu, ale jeszcze dodatkowo się wzmocniła. – Bodaj po raz pierwszy od niepamiętnych lat udało nam się zatrzymać wszystkie podstawowe zawodniczki. Zwłaszcza przedłużenie kontraktu z Aśką Wołosz było wielkim osiągnięciem, niemal graniczącym z cudem. Miała przecież oferty z całej Polski, a nawet z Europy. Ostatecznie przekonaliśmy ją, by pozostała w Gwardii. Nie ukrywam, że pomogło nam finansowe zaangażowanie Impelu i fakt, że w naszym klubie Aśka będzie podstawową rozgrywającą. W Muszynie czy Bielsku nie byłoby to takie pewne. Inna sprawa, że udało nam się również pozyskać kilka uznanych siatkarek. O Maję Tokarską biło się kilka klubów, a jednak siatkarka postawiła na Gwardię – mówi Jacek Grabowski na łamach Gazety Wyborczej.Póki co, Impel Gwardia Rafała Błaszczyka rozpoczęła zgrupowanie w Twardogórze, które zakończy turniejem. Ligę zainauguruje 4 grudnia – tak jak przed rokiem – w Dąbrowie Górniczej. Skład jest silny, konkurencja również. Ambicje, no i kasę, mają też przecież w Bielsku-Białej, Muszynie, Łodzi, Dąbrowie i Sopocie. – Ja bym też dodał Bydgoszcz, dokąd przyszły reprezentantki USA oraz Belgii – zauważa Grabowski.

Program turnieju w Twardogórze

Piątek
g. 18: Impel Gwardia Wrocław – Modranska Prostejov;
g. 20: Dresdner SC – Asterix Kieldrecht.

Sobota
g. 10: Impel Gwardia Wrocław – Asterix Kieldrecht;
g. 12: Dresdner SC – Modranska Prostejov;
g. 18: Asterix Kieldrecht – Modranska Prostejov;
g.19: Impel Gwardia Wrocław – Dresdner SC (hala przy ul. Krupniczej we Wrocławiu) – 65-lecie KS Gwardia.

Niedziela
g. 10.30: mecz o 3. miejsce;
g. 12.30: finał.

 

źródło: Gazeta Wrocławska, gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved