Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Żebrowska: Siatkarki to taka duża rodzina

Izabela Żebrowska: Siatkarki to taka duża rodzina

fot. archiwum

Izabela Żebrowska nie miała udanego poprzedniego sezonu. Dodatkowo w samej końcówce rozgrywek z gry wyeliminowała ją poważna kontuzja kostki. W tej chwili śladu po urazie już nie ma, a siatkarka przewiduje, że czeka nas niezwykle ciekawy sezon.

Koniec poprzedniego sezonu nie był pomyślny dla Izabeli Żebrowskiej. Siatkarka reprezentująca wówczas Muszyniankę Muszyna doznała kontuzji kostki i nie mogła zagrać o złoto mistrzostw Polski. – Na całe szczęście, wszystko z kostką jest już w porządku. Podczas skakania nie czuję żadnego bólu i o tej kontuzji mogę już zapomnieć. Wprawdzie nie jestem zupełnie zdrowa, bo złapała mnie jakaś drobna infekcja, ale od poniedziałku będę trenowała na 100 procent, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu – wyjaśnia siatkarka.

Po "trzęsieniu ziemi" w zespole Bogdana Serwińskiego, Izabela Żebrowska trafiła do drużyny z Dąbrowy Górniczej. Taki sam kurs obrały stare-nowe koleżanki atakującej rodem ze Świdnika. Chodzi o Lucie Muhlsteinovą oraz Agatę Karczmarzewską-Purę. Wspólnie dwa lata temu reprezentowały barwy AZS-u Białystok. – Muszę powiedzieć, że większość dziewczyn, z którymi zagram w drużynie Tauronu, znam z boiska. Siatkarki, to taka duża rodzina i praktycznie wszystkie się znamy. Z całego składu nie znam praktycznie tylko Matei Ikic oraz Natalii Kurnikowskiej. Ja się bardzo cieszę, bo zespół jest młody i panuje w nim dobra atmosfera i naprawdę nie ma na co narzekać – kontynuuje nowa atakująca ekipy z Dąbrowy Górniczej.

Wydaje się, że Tauron MKS Dąbrowa Górnicza na nowy sezon dysponuje jeszcze silniejszym składem, niż w poprzednich rozgrywkach. Inne ekipy również dokonały znaczących transferów i podopiecznym Waldemara Kawki będzie niezmiernie trudno obronić medalowe miejsce z poprzednich rozgrywek. – Nadchodzący sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Jest co najmniej pięć zespołów, które mogą sięgnąć po medale. Nie będzie nieważnych spotkań, a każdy zdobyty punkt może być na wagę złota. Wszystkie zespoły się wzmocniły i tak naprawdę, to nawet do spadku nie ma kandydatów. Sezon będzie krótki, ale za to bardzo intensywny. Dlatego bardzo ważne będą przygotowania poszczególnych ekip, by wytrzymać tempo rozgrywek. Być może to będzie decydujące – mówi Izabela Żebrowska.Każdy zespół ma swój plan przygotowań do sezonu. Jaki ma drużyna MKS-u? – Mieliśmy już krótki obóz w Szczyrku, obecnie trenujemy na własnych obiektach, a z tego co wiem, mamy jeszcze w planie tygodniowy wyjazd do Hamburga w ramach rewanżu za zeszłoroczny pobyt drużyny z Niemiec u nas – kończy zawodniczka Tauronu.

*Autorem artykułu jest Marek Knopik (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved