Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ostatnie wzmocnienia Sokoła Mogilno

II liga K: Ostatnie wzmocnienia Sokoła Mogilno

fot. archiwum

W najbliższą sobotę meczem z Energetykiem Poznań, rozgrywki sezonu 2010/2011 zainaugurują siatkarki Sokoła Mogilno. W ostatnich dniach do beniaminka II ligi dołączyły dwie siatkarki Calisii Kalisz - Dominika Tempka i Anna Głowiak.

Siatkarki Sokoła Mogilno przegrały trzy z ostatnich czterech spotkań sparingowych. Kilka dni temu uległy w Poznaniu Energetykowi 2:3 i 1:3, a w minioną sobotę przegrały w Mogilnie z Budowlanymi Toruń 1:3.W meczach w Poznaniu wystąpiliśmy bez Malwiny Konkolewskiej, którą zastąpiła 14-letnia środkowa Weronika Fojucik – mówi trener zespołu, Krzysztof Petrowski.Celem tych sparingów było dalsze zgrywanie się poszczególnych formacji z rozgrywającymi. Mecze z Energetykiem na pewno pomogły nam w rozwiązywaniu alternatywnych ustawień w innym składzie.

Podczas sobotniego turnieju w Mogilnie, poza porażką z toruniankami, Sokół pokonał innego II-ligowca ŁMLKS Łask 3:0.Forma na pewno cały czas rośnie. Jedyną bolączką jest to, że mecze sparingowe graliśmy praktycznie cały czas w niepełnym składzie. Na turnieju w Mogilnie 3/4 zespołu było przeziębionych lub zainfekowanych jakimś wirusem. Na szczęście nie ma żadnych kontuzji, więc powinno być dobrze – dodaje trener Petrowski.

Już w najbliższy weekend (sobota, godz. 17:00), sokolanki zainaugurują rozgrywki II ligi spotkaniem z Energetykiem Poznań. W mogileńskim zespole, w porównaniu z drużyną, która wywalczyła awans w poprzednim sezonie, zaszło sporo zmian. W ostatnich dniach do drużyny dołączyły dwie siatkarki Calisii Kalisz – 17-letnia przyjmująca Dominika Tempka oraz 20-letnia Anna Głowiak, grająca na pozycji libero. Wcześniej mogileński klub wzmocniły Anna Walkowiak, Ilona Zielińska i Paulina Gorwa. Z wypożyczenia w bydgoskim Pałacu wróciła młoda wychowanka – Monika Kurowska.W nadchodzącym sezonie w Sokole nie zagrają Marika Kinga Szambelan, Karolina Laskowska, Aleksandra Radzikowska, Magdalena Pater i Magdalena Hajducka. Z ubiegłorocznego składu pozostało osiem zawodniczek – Aneta Olsztyńska, Ilona Olsztyńska, Malwina Konkolewska, Joanna Petrowska, Dominika Żuchowska, Angelika Bartkowiak, Michalina Wojciechowska i Weronika Fojucik. Dla trenera Krzysztofa Petrowskiego, będzie to drugi sezon pracy w Mogilnie. Pomagać mu będzie Maciej Adamski – szkoleniowiec grup młodzieżowych, związany z klubem od początku jego istnienia.

Sokół Mogilno wraca na II-ligowe parkiety po dwóch sezonach przerwy. Krzysztof Petrowski wierzy w dobrą grę swojej drużyny. – Celem zespołu jest w tym sezonie utrzymanie się w grupie zespołów II-ligowych. Oczywiście chcielibyśmy zająć jak najwyższe miejsce, ale realnie rzecz biorąc wielkim sukcesem będzie zajęcie 6. pozycji – dodaje na zakończenie szkoleniowiec sokolanek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved