Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra chce lepiej szkolić młodzież

Skra chce lepiej szkolić młodzież

fot. archiwum

Stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów postanowiło zreformować system szkolenia siatkarskiej młodzieży. Liczba drużyn będzie mniejsza, ale szkolenie ma być efektywniejsze. Wszystko po to aby do drużyny mistrza Polski dołączało coraz więcej wychowanków klubu.

Wydawaliśmy więcej pieniędzy, a poziom był niższy. Dlatego w porozumieniu z trenerem seniorów Skry Jackiem Nawrockim opracowaliśmy nowy model szkolenia – mówi Waldemar Szulc, prezes stowarzyszenia EKS Skra w wywiadzie dla portalu naszemiasto.pl.

Na szkolenie młodzieży stowarzyszenie EKS Skra wydaje rocznie około miliona złotych. – Chcemy wydawać pieniądze bardziej efektywnie. Nie chodzi o oszczędności, a o podniesienie jakości szkolenia – wyjaśnia.

Nowy system opiera się na ograniczeniu liczby grającej w klubie młodzieży do najzdolniejszych zawodników. Nie podoba się to rodzicom młodych adeptów siatkówki, którzy nie znaleźli się w nowych zespołach pod egidą Skry. – Nie chcemy zamykać możliwości uprawiania sportu mniej utalentowanym zawodnikom, dlatego umożliwiliśmy im pozostanie w klubie i trenowanie, ale bez udziału w rozgrywkach – kończy prezes Szulc.źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved