Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ivana Plchotova: Do Polski przyjeżdżają coraz lepsze zawodniczki

Ivana Plchotova: Do Polski przyjeżdżają coraz lepsze zawodniczki

fot. archiwum

- W Polsce grałam już wcześniej i bardzo polubiłam ten kraj, ludzi i podoba mi się tutaj. Dlatego zbyt długo się nie zastanawiałam i zdecydowałam się, że w tym sezonie będę grała w Dąbrowie Górniczej - mówi czeska zawodniczka MKS, Ivana Plchotova.

II Memoriał Agaty Mróz Olszewskiej to bardzo dobre połączenie sportowej rywalizacji z ideą niesienia pomocy innym. Czy dla ciebie w takich turniejach liczą się wyniki czy może nie przywiązuje się jednak do tego tak dużej wagi?

Ivana Plchotova:Po pierwsze chciałabym powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczna wszystkim tym osobom, które w tej imprezie decydują się oddawać krew. Ja gdybym tylko mogła to już dziś poszłabym i zrobiłabym to samo. Oczywiście wyniki dzisiaj są sprawą mniej ważną, jednak nie możemy też zapominać, że za chwilę gramy w Mistrzostwach Świata i ten turniej jest bardzo dobrym materiałem szkoleniowym dla trenerów wszystkich reprezentacji.

Czy Agata była znaną osobą w Czechach?W światku siatkarskim na pewno tak. Ja sama znałam ją bardzo dobrze. Agata była z tego samego rocznika co ja, dlatego często spotykałyśmy się na wielu turniejach, stąd bardzo dobrze ją kojarzę. Poza tym jestem środkową, podobnie jak Agata.

Odejdźmy na chwilę od Memoriału i Agaty Mróz. W przyszłym sezonie wracasz do Polski, tym razem twoim klubem będzie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Skąd taka decyzja? Czy jednym z powodów był fakt, że w tym klubie będzie występować też Lucie Muhlstinova?

O tym, że Lucie będzie grała w MKS dowiedziałam się już po podpisaniu kontraktu. Niemniej jednak bardzo z tego się cieszę, ponieważ na pewno będzie nam obu łatwiej odnaleźć się w nowym otoczeniu. To bardzo ważne dla każdej zawodniczki. Głównym powodem był fakt, że nie wspominam zbyt mile pobytu w Rumuni. W Polsce grałam już wcześniej i bardzo polubiłam ten kraj, ludzi i podoba mi się tutaj. Dlatego zbyt długo się nie zastanawiałam i zdecydowałam się, że w tym sezonie będę grała w Dąbrowie Górniczej.

Dwa lata temu z Muszynianką zdobyłaś tytuł mistrza Polski. Czy wracasz do Polski po drugie mistrzostwo?

(śmiech). Bardzo bym tego chciała i myślę, że mamy szansę żeby to uczynić. Ja ze swojej strony będę bardzo się starać i dam z siebie wszystko.

Sezon przygotowawczy w pełni. Ty jednak cały czas trenujesz z reprezentacją Czech. Czy możesz uspokoić trenera Kawkę i powiedzieć mu głośno „Panie trenerze, spokojnie! Forma na pewno będzie"?

(śmiech). Tak, forma na pewno będzie. Ciężko trenujemy z reprezentacją więc nie jestem na wakacjach. Zbliżają się mistrzostwa świata i z drużyną Czech chcemy pokazać się z bardzo dobrej strony. Ligowe rozgrywki startują dopiero w grudniu, więc do tego momentu jeszcze trochę czasu jest, dlatego myślę, że mogę uspokoić trenera (śmiech).

W sezonie 2008/2009 jak powiedzieliśmy już wcześniej grałaś w zespole Muszynianki, rok temu broniłaś barw rumuńskiego Tomis Konstanca. Która z tych lig wydaje ci się silniejsza – polska czy rumuńska?

Oczywiście, że polska. Siatkówka w Polsce jest sportem numer jeden, prawie narodowym. Liga staje się silniejsza, a do Polski przyjeżdżają coraz lepsze zawodniczki – to na pewno duży krok do przodu. To wszystko sprawia, że są tutaj fantastyczni kibice, a kluby dbają o swoje zawodniczki. W Rumunii tak nie ma. Tam siatkówka nie jest tak popularna.

Kibice w Dąbrowie Górniczej mają wobec ciebie duże oczekiwania, gdyż głośno się mówi, że w nadchodzącym sezonie masz zastąpić Katarzynę Gajgał.

Nie wiedziałam o tym. Tym bardziej będę się starać aby pokazać im na co mnie stać. Kasia Gajgał to bardzo dobra zawodniczka, jednak uważam, że jesteśmy innym typem siatkarek. Ona gra troszkę inną siatkówkę niż ja. Niemniej jednak takie słowa tylko bardziej mnie motywują.

Rozmawiał Grzegorz Bargieła – mks.dabrowa.pl

 

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved