Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Guillaume Samica: Chcemy wygrywać mecz po meczu

Guillaume Samica: Chcemy wygrywać mecz po meczu

fot. archiwum

- Chcemy wygrywać mecz po meczu, aby ostatecznie dostać się do półfinałów i mieć szansę na zdobycie medalu. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć jak najlepszy rezultat - mówi przed mistrzostwami świata reprezentant Francji, Guillaume Samica.

W ostatnich latach reprezentacja Francji dobrze prezentuje się na rożnych międzynarodowych imprezach, nie można jednak tego powiedzieć o tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej…

Myślę, że naszym największym problemem był brak wystarczającej ilości czasu, który moglibyśmy poświęcić na przygotowania. Większość graczy dołączyła do drużyny dopiero na dziesięć dni przed inauguracją Ligi Światowej. Dodatkowo, każdy z nas miał za sobą ciężki sezon rozrywany w klubie, wszyscy byliśmy więc zmęczeni. W tej edycji Ligi Światowej nie udało się nam zaprezentować swojego prawdziwego obrazu gry, przeciwko tak mocnym zespołom jakimi są Włochy, Serbia, a nawet Chiny.

Jaka jest twoja opinia na temat reprezentacji Bułgarii, z którą twoja drużyna zmierzy się już w pierwszej fazie zbliżających się mistrzostw świata?Szczerze mówiąc nie wiem zbyt wiele na temat reprezentacji Bułgarii, ponieważ od bardzo długiego czasu moja drużyna nie mierzyła się z tym przeciwnikiem. Jestem jednak pewien, że podobnie jak co roku, Bułgaria ma bardzo silny zespół, który jest mieszanką dobrych młodych zawodników i doświadczonych graczy, na pewno więc będzie drużyną trudną do pokonania.

Czy jest jakiś zawodnik w reprezentacji Bułgarii, z którym chciałbyś grać w zespole?

Kiedyś w Stade Poitiers Volley grałem z Christo Cwetanowem, ale było to już kilka lat temu. Oczywiście nasza współpraca dobrze się układała. Myślę, że szansa gry w tej samej drużynie z takim zawodnikiem jakim jest Matey Kazijski, byłaby dla mnie czymś niesamowitym. To byłaby naprawdę ogromna przyjemność.

źródło: sport1.pl, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved