Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kamila Frątczak kończy karierę

Kamila Frątczak kończy karierę

fot. archiwum

Niedawno Kamila Frątczak podjęła ostateczną decyzję dotyczącą swojej dalszej kariery. Początkowo zawodniczka zamierzała zrobić sobie rok przerwy i nie wykluczała powrotu na boisko. Teraz jest już pewne, że wychowanka MKS MOS Turek, była atakująca reprezentacji Polski oficjalnie zakończyła karierę.

Występowała w reprezentacji Polski juniorek i była najmłodszą zawodniczką w kadrze najlepszego wówczas klubu w Polsce – Augusto Kalisz. W okresie świetności Augusto trudno było wywalczyć miejsce w podstawowym składzie dużo bardziej doświadczonym zawodniczkom od Kamili Frątczak, więc skazana była na grę w drugoligowych rezerwach lub siedzenie na ławce rezerwowych.

Po odejściu z kaliskiej ekipy głównego sponsora i największych gwiazd, jak chociażby Małgorzata Glinka czy Ewa Kowalkowska, Frątczak miała bardzo duży wkład w niespodziewane zdobycie przez Calisię brązowego medalu w sezonie 2000/2001. Po dużo mniej udanym następnym sezonie postanowiła opuścić Kalisz i wyjechała do Warszawy, by grać w tamtejszej Skrze. Klub ten jednak nie miał środków, by zapłacić Calisii za transfer, ale po półrocznej przymusowej przerwie w występach na boisku, wróciła do Kalisza. Po kilku miesiącach znów świętowała zdobycie brązowego medalu z Winiarami.

Następne trzy sezony spędziła we Włoszech. Jej pierwszym tamtejszym klubem była Modena Volley, w której grała z inną reprezentantką kraju – Mariolą Zenik, niestety drużyna spadła z serie A, podobnie jak następny klub Kamili Terra Sarda Tortoli. W kolejnym sezonie zawodniczka zdecydowała się na podpisanie kontraktu z zespołem włoskiej Serie A2 – Europea 92 Isernia.Po 3 latach spędzonych na włoskich boiskach Kamila zdecydowała się wrócić do Polski. Ostatnie sezony Frątczak spędziła w Muszynie, dwukrotnie zdobywając z tamtejszym klubem złoty medal Mistrzostw Polski. Awansowała również do 1/6 finałów Ligi Mistrzów.

Frątczak zdecydowała się zakończyć swoją bogatą karierę w wieku zaledwie trzydziestu jeden lat z powodu powtarzających się coraz częściej kontuzji. Mimo bardzo dobrego wyszkolenia technicznego i wysokiego zasięgu, dzięki któremu Kamila mogła skutecznie atakować na potrójnym nawet bloku, była często eliminowana z ważnych imprez reprezentacyjnych z powodu kontuzji. Ostatni raz w kadrze Frątczak zagrała na Mistrzostwach Świata w Japonii w 2006 r. Niestety, nie był to udany turniej dla naszych reprezentantek, które zakończyły swój występ na tej imprezie na miejscach 15 – 16.

źródło: kamilafratczak.x.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved