Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Siatkarki SKF KS wygrały poznański turniej

Siatkarki SKF KS wygrały poznański turniej

fot. archiwum

W miniony weekend w hali CS Politechniki Poznańskiej rozegrano "II Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu w Pilce siatkowej Kobiet". W turnieju organizowanym przez SKF KS Poznań wystąpiło sześć zespołów. Zwyciężyła drużyna gospodyń z Poznania.

W poznańskim turnieju wystąpiły: KS Dziewiątka Łódź, KTS Ziemowit Osięciny, MLKS Sparta Złotów, KS Bazar Śrem, SKF KS Poznań oraz UKS "Ares" Nowa Sól.

Turniejowe zmagania rozpoczęły gry w grupie A. Potyczki w tej grupie zdominowała Sparta Złotów, która wygrała swoje dwa mecze wynikiem 3:0 i pewnie w dobrym stylu awansowała do półfinału. W meczu o drugie miejsce młode zawodniczki Aresa po dobrym meczu pokonały Ziemowita Osięciny 3:1 i zapewniły sobie awans do półfinału.

O godzinie 16-tej organizatorzy dokonali uroczystego otwarcia imprezy. Na otwarciu imprezy obecni byli Maciej Piekarczyk (kierownik Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania), Andrzej Bielerzewski (radny miejski, prezes UKS Rataje ZSO 4 Poznań), Piotr Jankowski (Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej) oraz Ryszard Wiśniewski (prezes firmy PIECOBIOGAZ). Uroczystość otwarcia poprowadził wiceprezes klubu SKF KS Poznań Michał Sułkowski, a w imieniu zaproszonych gości przemówił Andrzej Bielerzewski, który formalnie dokonał otwarcia imprezy.O godzinie 17-tej rozpoczęły się rozgrywki w grupie B. W pierwszym meczu Dziewiątka Łódź pewnie pokonała KS Bazar Śrem 2:0. Po godzinie 18 pierwszy raz na boisku pojawiła się drużyna SKF KS Poznań, która w pierwszym meczu pokonała KS Bazar Śrem 2:0. Najlepszym meczem w grupie B była potyczka o pierwsze miejsce pomiędzy siatkarkami Dziewiątki i SKF. Mecz obfitował w wiele dobrych zagrań z obu stron, a zgromadzeni kibice mogli obejrzeć dobre widowisko. Ostatecznie mecz wygrała drużyna SKF 2:0. W sobotę wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne dla trenerów i opiekunów grup.

Drugi dzień gier otworzyła potyczka KS Bazar Śrem z zespołem Ziemowita. "Bazarki" pewnie w trzech setach pokonały zespół z Osięcin 3:0 i zapewniły sobie ostatecznie piąte miejsce w całym turnieju.

O godzinie 11-tej rozpoczął się pierwszy półfinał w, którym SKF podejmował Aresa. Pierwszego seta po wyrównanej walce wygrały poznanianki 25:20. W drugim secie SKF prowadził już 24:19 i wszyscy czekali już na awans do finału. Drużyna Aresa walczyła jednak bardzo ambitnie i wygrała seta 26:24 wyrównując stan meczu na 1:1. W decydującym secie siatkarki Aresa prowadziły już 8:5, a jednak przegrały. Bardzo dobre zagrywki w wykonaniu Agaty Ogrodowczyk, skuteczność Moniki Uram, fenomenalna postawa w obronie oraz dobra postawa reszty koleżanek zaowocowała zwycięstwem w secie 15:12 i w całym meczu 2:1. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny Sparty i Dziewiątki. Oba zespoły zaprezentowały ambitne zagrania oraz widowiskowe akcje. Ostatecznie po zaciętym meczu wygrała drużyna Sparty 2:1.

W meczu o trzecie miejsce Dziewiątka pokonała Aresa 2:0. W tym meczu szczególną uwagę może zwrócić drugi set w, którym siatkarki Dziewiątki wygrały dopiero na przewagi.

W finale zagrały zespoły SKF oraz Sparty. Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando Sparty i tak było do końca pierwszego seta, którego zawodniczki Sparty wygrały pewnie 25:18. W drugim secie poznanianki poprawiły swoje zagrania, a zespół Sparty zaczął popełniać więcej własnych błędów. Wszystko to zaowocowało zwycięstwem siatkarek SKF 25:19. W tym momencie zawodniczki z Poznania wyrównały stan meczu na 1:1. W decydującej partii zawodniczki z Poznania rozpoczęły od mocnego uderzenia prowadząc 6:1, lecz po chwili było już 6:6. W drugiej części seta SKF zdołał wypracować przewagę, która dala zwycięstwo w secie 15:9 i zwycięstwo w całym meczu 2:1.

Po meczu finałowym rozpoczęła się uroczystość zamknięcia turnieju. Uroczystości przewodniczył Wiceprezes klubu SKF KS Poznań p. Michał Sułkowski. Na początku wszystkie trzy najlepsze zespoły zostały udekorowane medalami oraz nagrodzone pucharami. W drugiej części zakończenia turnieju do organizatorów dołączył p. Ryszard Wiśniewski (prezes firmy PIECOBIOGAZ), który ufundował nagrody finansowe dla najlepszych zawodniczek imprezy. Pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody finansowe otrzymały:

rozgrywająca – Daria Bilicka (Dziewiątka Łódź)
skrzydłowa – Agnieszka Sypień (Sparta Złotów)
libero – Patrycja Wozniak (SKF KS Poznań)
środkowa – Zosia Barwicka (SKF KS Poznań)
MVP – Monika Uram (SKF KS Poznań)

Sponsorami imprezy były: firma "Bor-Bus", firma "Maga", firma "Evolution House", Jerzy Łupicki, PIECOBIOGAZ.

Współorganizatorem imprezy był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej, a partnerem organizacyjnym była Politechnika Poznańska.

Końcowa kolejność:
1. SKF KS Poznań.
2. Sparta Złotów.
3. KS Dziewiątka Łódź.
4. UKS "Ares" Nowa Sól.
5. KS Bazar Śrem.
6. KTS Ziemowit Osięciny.

Michał Sułkowski (Wiceprezes SKF KS Poznań): Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na nasz turniej. Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz partnerom turnieju, a także mediom, które relacjonowały turniej. Jeśli chodzi o poziom sportowy to jesteśmy zadowoleni. Zespoły zaprezentowały dobry poziom sportowy. Dziękujemy wszystkim kibicom , którzy przybyli na nasz turniej. Bardzo miłym wydarzeniem była dla mnie możliwość wręczania złotych medali zawodniczkom SKF po finale . W ten weekend zyskaliśmy na pewno kilku nowych przyjaciół co nas bardzo cieszy. To był bardzo udany weekend, a wszelkie wynikłe problemy staraliśmy się rozwiązywać na bieżąco. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Kolejna edycja turnieju za rok i na pewno postaramy się, aby była jeszcze lepsza od dotychczasowych.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved