Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Knack Randstad z Superpucharem Belgii

Knack Randstad z Superpucharem Belgii

Siatkarze Knack Roeselare zdobyli Superpuchar Belgii. W bezpośrednim meczu o to trofeum pokonali w trzech setach Noliko Maaseik. Jest to spore zaskoczenie, gdyż pojedynki tych dwóch najlepszych belgijskich ekip zazwyczaj kończyły się tie-breakami.

W pierwszej partii tego pojedynku praktycznie od początku do końca pierwsze skrzypce grała drużyna z Roeselare. Jedynie w końcówce gospodarze zdołali wyrównać po 21. Przyjezdni z kolei ani myśleli o tym by oddać całą partię w końcówce. Pomogli im w tym siatkarze z Maaseik, m.in. atakując w aut. Pierwszą odsłonę Knack Randstad wygrał 25:23. Druga partia to po raz kolejny popis graczy z Roeselare, którzy raz po raz podwyższali prowadzenie, zwłaszcza w końcówce, gdy od stanu 20:16 zdobyli kolejne pięć punktów i zakończyli seta. Trzecia, i jak się później okazało ostatnia partia była już bardziej wyrównana. Jednak zawodnicy Noliko nie byli w stanie zatrzymać świetnie grających siatkarzy Knack Randstad i to oni sięgnęli kilka chwil później po Superpuchar Belgii.

W drużynie z Roeselare najlepiej punktował Tuerlinckx (15 oczek), drugi z kolei był Verhanneman (14). W ekipie gospodarzy najlepsi byli Radovic i Klinkenberg (po osiem punktów).

Noliko Maaseik – Knack Randstad 0:3
(23:25, 16:25, 21:25)

źródło: inf. własna, knackrandstad.be