Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joker Świecie najlepszy na turnieju w Słupsku

Joker Świecie najlepszy na turnieju w Słupsku

fot. archiwum

W dniach 17-19 września odbył się towarzyski turniej kobiet o puchar prezydenta miasta Słupsk. W turnieju triumfował zespół Jokera-Mekro Świecie który wygrał wszystkie spotkania. i w klasyfikacji końcowej wyprzedził pierwszoligowy zespół Gedanii Żukowo.

W turnieju uczestniczyły zespoły grające w II lidze czyli: Joker Świecie, Zawisza Sulechów, Czarni Słupsk, Orzeł Elbląg oraz Piast Szczecin. Do Słupsk zawitały także zawodniczki Gedanii Żukowo występujące w I lidze.

W piątek rozegrano tylko trzy spotkania. Pierwsze na parkiet wybiegały zawodniczki Gedanii oraz Piasta. Zawodniczki z Żukowa już w pierwszym spotkaniu pokazały, że przyjechały do Słupska z zamiarem zwycięstwa i bez większych problemów uporały się ze szczeciniankami. W drugim spotkaniu wystąpiły gospodynie. Czarne również bez większych problemów uporały się z Orłem Elbląg nie tracąc nawet jednej partii. W ostatnim meczu dnia doszło do starcia Zawiszy z Jokerem. To spotkanie nie było już tak jednostronne jak dwa poprzednie. Po ogromnej walce zwycięstwo odniosły zawodniczki ze Świecia wygrywając 2:1. Warto podkreślić ze zespoły umówiły się na rozgrywanie tylko trzech setów w każdym meczu.

W sobotnie przedpołudnie nastąpiło wznowienie turnieju. W pierwszym meczu Sulechów uporał się z Elblągiem wygrywając spotkanie 3:0. Zwycięstwa w takim stosunku padły również łupem Gedanii i Jokera. Te pierwsze wygrały z gospodyniami a Joker z Piastem. Po południu rozegrano kolejne mecze. Zespół z Gedanii przechodził je wszystkie jak burza – szybko i gładko. Najpierw kolejne 3:0 z Elblągiem, a później z Sulechowem. W wieczorne popołudnie wygrały również Jokera. Sobota nie była szczęśliwa dla gospodyń, które nie wygrały żadnego pojedynku.Trzeci dzień turnieju miał wyłonić zwycięską drużynę w całych zawodach. Doszło do starcia pomiędzy dwiema niepokonanymi zespołami. Spotkanie było bardzo dramatyczne, a szala zwycięstwa była raz po jednej, raz po drugiej stronie. Po emocjonującym tie-breaku to zespół Jokera Świecie cieszył się ze zwycięstwa nad Gedanią. W swoim ostatnim meczu kolejnej porażki doznały gospodynie przegrywając 1:2 z Sulechowem. Zwycięstwo odniósł również Piast Szczecin, który tym samym wywalczył miejsce na podium.

Był to już ostatni turniej towarzyski przed zbliżającą się ligą, która rozpocznie się 25 września. Jak spiszą się wszystkie te zespoły i kto będzie wiódł prym w rozgrywkach ligowych – o tym dowiemy się już w najbliższym czasie.

Wyniki turnieju:

Gedania Żukowo - Piast Szczecin           3:0
AP Czarni Słupsk- Orzeł Elbląg            3:0 Zawisza Sulechów - Orzeł Elbląg           3:0 Zawisza Sulechów - Joker Mekro Świecie    1:2 AP Czarni Słupsk - Gedania Żukowo         0:3 Joker Mekro Świecie - Piast Szczecin      3:0 Gedania Żukowo - Orzeł Elbląg             3:0 AP Czarni Słupsk - Piast Szczecin         1:2 Orzeł Elbląg - Joker Merko Świecie        0:3 Gedania Żukowo - Zawisza Sulechów         3:0 AP Czarni Słupsk - Joker Mekro Świecie    0:3 Zawisza Sulechów - Piast Szczecin         1:2 Orzeł Elbląg - Piast Szczecin             1:2 Gedania Żukowo - Joker Mekro Świecie      1:2 AP Czarni Słupsk - Zawisza Sulechów       1:2

Klasyfikacja końcowa:

1. Joker Świecie
2. Gednia Żukowo
3. Piast Szczecin
4. Zawisza Sulechów
5. Czarni Słupsk
6. Orzeł Elbląg

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved