Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bułgaria triumfatorem Tournoi de France

Bułgaria triumfatorem Tournoi de France

W ostatnim dniu turnieju podopieczni trenera Silvano Prandi ulegli Francuzom w tie-breaku, co nie przeszkodziło im triumfować w całym turnieju. W drugim spotkaniu dość niespodziewanie Argentyna pokonała 3:0 Hiszpanię.

Bułgarzy rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 7:4, utrzymując trzypunktową różnicę na pierwszej przerwie technicznej. Potem jednak kolejne cztery punkty zdobył Stephane Antiga i to Francuzi mieli przewagę (9:5). Od razu o czas poprosił Silvano Prandi i od tego momentu zaczęła się gra punkt za punkt. Ostatecznie lepsi w końcówce okazali się Bułgarzy, którzy wygrali pierwszą partię 25:23. Drugiego seta dobrze rozpoczęli Francuzi, obejmując prowadzenie 5:3, następnie 8:4. Rywale zmniejszyli straty do jednego punktu (8:9), ale Trójkolorowi ponownie zwiększyli dystans (12:9, 13:11). Przy stanie 16:15 dla „Les Bleus" paroma skutecznymi akcjami popisał się Matej Kazijski, co dało jego drużynie dwa punkty przewagi (19:17). Philippe Blain natychmiast poprosił o czas, po którym jego podopieczni doprowadzili do remisu 19:19, a następnie wygrali całego seta 25:21.

Porażka w poprzedniej partii najwyraźniej podrażniła Bułgarów, którzy trzecią odsłonę meczu zaczęli od trzypunktowego prowadzenia. Na drugą przerwę techniczną podopieczni Silvano Prandi schodzili prowadząc 16:12, po czym powiększyli dystans dzielący obydwie ekipy do pięciu punktów (21:16). W rezultacie goście wygrali seta 25:19. Czwarta partia była podobna do drugiej – Francuzi rozpoczęli dobrze, schodząc na pierwszą przerwę techniczną z czterema punktami przewagi. Potem Bułgarzy zmniejszyli straty i mieliśmy fragment wyrównanej gry, po czym od stanu 20:20 Trójkolorowi zdobyli kolejne dwa punkty, a po czasie wziętym przez Silvano Prandi doprowadzili do końca seta, wygrywając go do 22.

Po wyrównanym początku tie-breaka Francuzi zdobyli trzy kolejne punkty (6:3), ale dość szybko Bułgarzy wyrównali stan meczu (6:6). Do stanu 11:11 żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej, niż jedno „oczko". Dopiero w końcówce Trójkolorowi potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając decydującą partię 15:12.

Francja – Bułgaria 3:2
(23:25, 25:21, 19:25, 25:22, 15:12)

Francja: Pujol, Rouzier, Samica, Antiga, Kieffer, Hardy-Dessources, Henno (libero)
Bułgaria: Żekow, Nikołow w., Kazijski, Aleksjew, Nikołow N., Josifow, Salparow (libero)

W drugim spotkaniu dosyć niespodziewanie Argentyna rozprawiła się w trzech setach z Hiszpanią. Przewaga siatkarzy z Ameryki Południowej w każdym z setów była dosyć wyraźna. Ty samym zapewnili sobie oni trzecie miejsce w turnieju. Z Francji podopieczni Javiera Webera udadzą się już bezpośrednio do Włoch, gdzie 25 września rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata meczem z Wenezuelą.

Argentyna – Hiszpania 3:0
(25:21, 25:17, 25:21)

Argentyna: De Cecho, Pereyra, Crer, Solé, Quiroga, Conte, González (libero)