Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > W drugim meczu porażka z Kubą

W drugim meczu porażka z Kubą

fot. archiwum

Polska przegrała z Kubą 1:3  w sparingowym meczu w Spale. Niegroźnej kontuzji podczas spotkania doznał Paweł Zagumny. W sobotę gospodarze zwyciężyli 3:1. Oba spotkania odbyły się bez udziału publiczności.

W pierwszym spotkaniu w drużynie rywali nie grał Simon. Tym razem trenerzy kubańscy wystawili najmocniejszy skład.

Na początku I seta Paweł Zagumny naciągnął mięsień uda prawej nogi i nie zagrał już w tym spotkaniu. Na szczęście kontuzja polskiego rozgrywającego nie jest zbyt groźna. W trakcie spotkania trener Daniel Castellani dokonał kilku zmian. W ostatniej partii na przyjęciu grali Michał Bąkiewicz i Zbigniew Bartman. Najwięcej punktów zdobyli Bartosz Kurek 12 oraz Piotr Gruszka 11. W całym meczu Polska miała cztery bloki.

W polskim zespole widać gotowość do gry w mistrzostwach świata. Mecz niedzielny stał na lepszym poziomie niż sobotni. Kubańczycy mieli znakomitego pipa. Wyraźnie poprawiło się przyjęcie. O ile w czasie Memoriału Wagnera ten element mocno niepokoił, to teraz można być zadowolonym. Lecimy do Włoch walczyć o najwyższe cele – powiedział szef pionu szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.W czwartek reprezentacja Polski odleci do Triestu. Niedzielne popołudnie oraz poniedziałek zawodnicy będą mieli wolne. W Spale spotkają się w poniedziałek wieczorem.

Polska – Kuba 1:3
(21:25, 25:22, 20:25, 23:25)

Polska: Zagumny, Wlazły, Możdżonek, Nowakowski, Kurek, Ruciak, Ignaczak (libero) oraz Łomacz, Gruszka, Bąkiewicz, Czarnowski, Bartman.

*Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved