Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej: Porażka na zakończenie

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej: Porażka na zakończenie

Siatkarki reprezentacji Polski w swoim ostatnim meczu podczas Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Polki prowadziły już 2:1 w setach, ale w dwóch kolejnych triumfowały Serbki i tym samym to one wygrały. Drobnej kontuzji doznała Milena Sadurek.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli podopiecznych trenera Matlaka. Asowa zagrywka Malagurski oraz kontra Molnar sprawiły, że przyjezdne wyszły na prowadzenie 5:2. Straty jednak szybko zostały odrobione i po chwili na tablicy świetlnej widniał wynik 8:6 dla Polek. Druga przerwa techniczna również należała do gospodyń, które schodziły z trzypunktowym prowadzeniem. Co prawda Serbkom udało się dojść rywalki (17:17), jednak końcówka toczyła się pod dyktando biało-czerwonych. As serwisowy Karoliny Kosek zakończył pierwszego seta.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od zmiany rozgrywających w polskiej ekipie. Milenę Sadurek zastąpiła Joanna Wołosz. Jakość gry podopiecznych trenera Matlaka nieco spadła, i miało to swoje przełożenie na wynik tej partii (9:13). Problemem było także przyjęcie zagrywki, z którym Polki nie mogły sobie do końca poradzić. Biało-czerwone nie zamierzały jednak rezygnować z walki o korzystny rezultat w tej odsłonie. Po skutecznych blokach na Malagurski oraz Molnar wynik oscylował w okolicach remisu (17:18). W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, które ostatecznie triumfowały 25:23.

Na początku trzeciej partii inicjatywę przejęły Serbki, które wykorzystały niemoc Polek w ataku (4:0). Niewymuszone błędy podopiecznych Zorana Terzicia sprawiły, że po chwili mieliśmy wynik 8:7 dla gospodyń. Środkowa faza tego seta była dość wyrównana. Wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi, z której zwycięsko wyszły biało-czerwone. Autowy atak Serbek dał naszym siatkarkom 27. punkt.

Czwarty akt tego meczu toczył się już pod wyraźne dyktando zawodniczek z Bałkanów. Od stanu 14:12 dla przyjezdnych, to one w całości przejęły inicjatywę, powiększając swoją przewagę. Do gry dobrze wprowadziła się Vesovic, która skutecznie kończyła wiele ataków. Błędy na siatce polskich siatkarek zadecydowały w głównej mierze wysokiej porażce w tej odsłonie 19:25.

Tiebreak, podobnie jak set poprzedni ułożył się po myśli Serbek, które od razu narzuciły Polkom własny styl gry. Już przy stanie 0:2 trener Matlak poprosił o czas, widząc nieporadność w ataku swoich podopiecznych. Na nie wiele to się zdało bowiem po chwili przyjezdne zdobyły kolejne dwa oczka (4:0). Gospodynie mimo wyraźnego braku sił nie zamierzały się poddawać. Kontra Jagieło oraz blok biało-czerwonych sprawiły, iż zbliżyły się one zaledwie na jeden punkt (9:10). Decydujące słowo należało jednak do Serbek, które w najważniejszych fragmentach tego seta nie zawiodły i wygrały ostatecznie 15:12 i całe spotkanie 3:2.

Polska – Serbia 2:3
(25:20, 23:25, 27:25, 19:25, 12:15)

Polska: Sadurek, Glinka, Gajgał, Bednarek-Kasza, Jagieło, Kosek, Zenik (libero) oraz: Maj, Szczurek, Wołosz, Okuniewska