Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Chorwatki lepsze od Czeszek w ostatnim meczu memoriału

Chorwatki lepsze od Czeszek w ostatnim meczu memoriału

Chorwatki pokonały Czeszki 3:0 w ostatnim meczu tegorocznego Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, który rozegrany został w katowickim Spodku. Mimo ambitnej postawy Czeszek, nie udało im się urwać siatkarkom z Bałkanów nawet seta.

Na początku spotkania gra była bardzo wyrównana. Po pierwszej przerwie technicznej trzypunktową przewagę wypracowały sobie reprezentantki Chorwacji. Silnym atakiem z lewego skrzydła popisała się Mia Jerkov (7:10). Havlickova bardzo niecelnie uderzyła piłkę, a Jogunica Senna zepsuła swoją zagrywkę (13:15). Po chwili Chorwatka naprawiła swój błąd atakiem z drugiej linii po bloku. Nieszczęśliwy wypadek przydarzył się Barborkovej. Piłka odbita od ramienia Havlickovej trafiła ją w twarz, a z nosa polała się krew. To wydarzenie wybiło z rytmu Czeskie siatkarki (14:19). O czas poprosił Jiri Siller. Ivana Plchotova ustawiona tyłem do siatki próbowała kiwnąć na drugą stronę siatki, lecz jej intencje odczytała środkowa przeciwniczek. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Mia Jerkov (15:21). Barborkova, która powróciła na boisko po opatrzeniu nosa zaatakowała w aut. Lucie Muhlesteinova zaserwowała w siatkę, po czym piłkę setową w górze miały Chorwatki. Ostatni punkt zdobyła atakiem Senna.

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęła Barborkova. "Gwoździa" wbija Sanja Popovic. Przy stanie 3:1 dla Chorwacji o przerwę na odpoczynek poprosił Jiri Siller. Havlickova obiła blok Maji Poljak, a udany blok Plchotovej dał punkt kontaktowy naszym południowym sąsiadkom (3:4). Po autowym ataki Popovic na tablicy pojawił się remis po 7. Długa akcja zakończona autową obroną Mireli Bares była ostatnią przed przerwą techniczną. Trzy punkty z rzędu padły łupem reprezentacji Czech i o czas poprosił trener Aksentijevic (11:8). Gdy Chorwatki traciły już tylko jedno "oczko" do rywalek silny atak wykonała Havlickova (13:11). Przed drugą przerwą techniczną zapunktowała Vanzurova (16:13). Atak Barborkovej przeszedł po rękach Mares prosto na aut (18:15). Przy stanie 18:17 o czas poprosił szkoleniowiec Czech (18:17). Do wyrównania doprowadziła Jerkov. Dwa punkty z rzędu zdobyła Maja Poljak (22:21). Dobrą passe pod koniec seta miały Chorwatki, które wyszły na prowadzenie w najważniejszym momencie (23:24). Gra na przewagi toczyła się do momentu wykorzystania piłki setowej przez Maję Poljak przy stanie 30:28.

Na początku trzeciej odsłony lepiej prezentował się Czeszki (7:5). Przed pierwsza przerwą techniczną do remisu doprowadziły Chorwatki. Przy stanie 10:8 dla podopiecznych Jiriego Sillera o czas poprosił szkoleniowiec Chorwacji. Po minutowym odpoczynku gra toczyła się "punkt za punkt" (10:10). Po ataku Senny Chorwatki odskoczyły chwilowo na dwa punkty (14:12). Po drugiej przerwie technicznej rywalizacja była ponownie bardzo wyrównana (18:18). Udany atak Martiny Jakubsovej dał dwupunktowe prowadzenie Czeszkom (22:20). Reprezentacja Chorwacji obroniły trzy piłki setowe (24:23), po których trener Siller poprosił o czas. Po powrocie na boisko piłka po bloku odbiła się od głowy Havlickovej (24:24). Atak Senny przybliżył Chorwatki do zwycięstwa, dając im piłkę meczową, który wykorzystała Jerkov bezpośrednio z zagrywki – 26:24.

Chorwacja – Czechy 3:0
(25:16, 30:28, 26:24)

Czechy: Barborkova, Pastulova, Havlickova, Vanzurova, Muhlsteinova, Plchotova, Jasova (libero) oraz Melicharkova, Kalistova, Buckova i Jakubsova
Chorwacja: Grbac, Popović, Poljak, Jerkov, Senna, Dugandzić, Bares (libero) oraz Delic

źródło: nicesport.pl