Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Juniorskie MŚ w plażówce już bez polskich par

Juniorskie MŚ w plażówce już bez polskich par

Nie ma już żadnej polskiej pary w juniorskich MŚ w siatkówce plażowej. W 1/8 finału swoje mecze przegrały zarówno Kinga Kołosińska i Beata Gałek, jak i Marek Leźnicki z Michałem Makowskim. Polki przegrały z Rosjankami, a Polacy z Brazylijczykami.

Jako pierwsze na piasek wybiegły dziewczęta. Przeciwniczkami rozstawionej z numerem 9 pary Kołosińska/Gałek były o ,,oczko" niżej rozstawione Rosjanki Chaika/Abalakina. Spotkanie było bardzo zacięte, obie ekipy stoczyły naprawdę ciężki bój, a mecz trwał aż 51 minut i trzy sety. W pierwszym secie triumfowała para z Rosji, ale musiała na to zwycięstwo solidnie zapracować. W drugim secie walka była jeszcze bardziej zacięta, ale tym razem to Polki okazały się lepsze wygrywając 21:19. Tie-break był, podobnie jak dwa wcześniejsze sety, prawdziwą wojną, wskazać zwycięzcę było naprawdę ciężko. Polki prowadziły już 14:11, ale Rosjankom udało się zniwelować straty i to one ostatecznie triumfowały po grze na przewagi.

Chaika/Abalakina RUS [8] – Kołosińska/Gałek POL [9] 2-1
(21-17, 19-21, 16-14)

Zaraz po paniach na boisko wyszli panowie. Marek Leźnicki i Michał Makowski zmierzyli się z brazylijskim duetem Álvaro Filho/Vitor Felipe. Było to jednostronne widowisko. Brazylijczycy od początku do końca dominowali na boisku, okazując się parą zdecydowanie lepszą. Spotkanie trwało zaledwie 32 minuty.

Makowski/Leźnicki POL [3] – Álvaro Filho/Vitor Felipe BRA [2] 0-2
(14-21, 11-21)