Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Trefl i AZS Politechnika Warszawska zwyciężają w Gdańsku

Trefl i AZS Politechnika Warszawska zwyciężają w Gdańsku

W Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska AZS Politechnika Warszawska pokonała ekipę Siatkarza Wieluń. Wielunianie "urwali" rywalom tylko pierwszego seta. W drugim meczu po trzech setach Trefl Gdańsk okazał się lepszy od akademików z Olsztyna.

Od początku pierwszej partii warunki zdecydowanie dyktowali siatkarze z Wielunia. Dzięki mocnej zagrywce oraz szczelnemu blokowi, wspomagani licznymi błędami rywali, podopieczni Dariusza Marszałka wypracowali bezpieczną, ośmiopunktową przewagę (18:10). Hasło Politechnice do odrabiania strat rzucił Wojciech Żaliński, który popisywał się znakomitymi serwisami, rozbijającymi całkowicie przyjęcie Siatkarza (16:21). Jednak na skuteczną pogoń było już za późno i wieluńska ekipa spokojnie "dowiozła" korzystny wynik do końca (25:19).

Pierwsza część drugiego seta to przedłużenie znakomitej gry wielunian, którzy za sprawą zagrywek Serhija Antanowicza, błyskawicznie uzyskali prowadzenie 4:1. Po pierwszej przerwie technicznej drużyna ze stolicy energicznie zabrała się do odrabiania strat. W końcu atak Michała Kubiaka pozwolił im osiągnąć upragniony remis (14:14). Od tej pory inicjatywa niezmiennie pozostawała w rękach podopiecznych Radosława Panasa, którzy, dzięki skutecznej pracy na siatce, systematycznie zwiększali dystans i ostatecznie rozstrzygnęli partię na swą korzyść 25:20.

Trzeci akt lepie rozpoczęli akademicy, którzy do pierwszej przerwy technicznej zdążyli uzyskać trzypunktową przewagę (8:5). Jednak zespół Siatkarza szybko doprowadził do wyrównania (10:10). Politechnika nie zamierzała oddać rywalom pola i dzięki mocnej zagrywce odzyskała dystans trzech oczek (16:13). Warszawscy siatkarze spokojnie kontrolowali przebieg spotkania aż do końcowego gwizdka, oznajmiającego ich wygraną 25:21.

Przez większość czwartej partii przewaga utrzymywała się po stronie "Inżynierów" (8:5, 16:11). Zespół Siatkarza wzmocnił zagrywkę i dzięki serii zdobytych punktów zbliżył się do rywali na dwa oczka (17:19). Jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowała ekipa Politechniki, co przyniosło efekt w postaci zwycięstwa 25:23.

Pamapol Siatkarz Wieluń – AZS Politechnika Warszawska 1:3
(25:19, 20:25, 21:25, 23:25)

Siatkarz Wieluń: Sarnecki, Antanowicz, Stelmach, Zajder, Kapelus, Buniak, Milczarek (libero) oraz Babkow i Błoński
AZS Politechnika: Gałązka, Żaliński, Nowak, Salas, Statsenko, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Wierzbowski

W drugim spotkaniu turnieju gospodarze turnieju w trzech setach pokonali akademików z Olsztyna. Spotkanie dwupunktową przewagą zainaugurowali gdańszczanie. Akademicy z Olsztyna nie zamierzali poddawać się już na początku i szybko wyrównali (6:6). Do pierwszej przerwy technicznej Trefl zdążył jeszcze odskoczyć na dwa punkty (8:6). Błędy olsztynian w ataku pozwoliły gospodarzom turnieju zwiększyć dystans do pięciu oczek (12:7). Za sprawą skutecznej pracy w bloku podopieczni Dariusza Luksa prowadzili już 20:13. Wówczas w myśl zasady "lepiej późno niż wcale" do szturmu ruszyli siatkarze AZS-u i zniwelowali straty do pięciu oczek (15:20, 18:23). Na nic więcej siatkarze z Wybrzeża nie zamierzali rywalom pozwolić i Trefl tę partię rozstrzygnął na swą korzyść 25:21.

W drugim akcie ponownie od początku lepiej wiodło się zawodnikom Trefla (5:1). Wykorzystując błędy olsztynian, gospodarze zwiększyli prowadzenie do siedmiu oczek (10:3). Ekipa Mariusza Sordyla ruszyła do ataku i do drugiej przerwy technicznej zdołała zmniejszyć straty do trzech oczek (13:16). Akademicy nie poddawali się i zdołali wyrównać (21:21). Po zaciętej końcówce szalę zwycięstwa na swą stronę przechylili zawodnicy Trefla 29:27.

Trzecia partia była już popisem gdańszczan. Dzięki skutecznej pracy bloku, na pierwszej przerwie technicznej gospodarze turnieju prowadzili 8:2. Liczne pomyłki olsztyńskich zawodników w ataku, a także szczelny blok gdańskiego zespołu pozwolił mu zwyciężyć 25:16.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:21, 29:27, 25:16)

Trefl Gdańsk: Chaberek, Macionczyk, Wilk, Kaczmarek, Świrydowicz, Skórski, Żurek (libero) oraz Wawrzyńczyk, Szczurek i Ratajczak
AZS Olsztyn: Gunia, Tuia, Włodarczyk, Siezieniewski, Hain, Gromadowski, Mierzejewski (libero) oraz Winnik i Toobal

W sobotę w spotkaniu o trzecie miejsce akademicy z Olsztyna zagrają z Siatkarzem Wieluń. W finale gospodarze zmierzą się z ekipą AZS Politechniki Warszawskiej.

źródło: inf. własna, treflsport.com