Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Podsumowanie pierwszego dnia Tournoi de France

Podsumowanie pierwszego dnia Tournoi de France

W pierwszym dniu rozgrywanego w Dunkierce Tournoi de France zwycięstwa odnieśli gospodarze, pokonując 3:0 Argentynę oraz Bułgarzy, w takim samym stosunku setów zwyciężając Hiszpanię. Bardzo dobre spotkanie rozegrał przyjmujący Skry Bełchatów Stephane Antiga.

W pierwszym meczu rozgrywanego we Francji turnieju, gospodarze odnieśli trzysetowe zwycięstwo nad Argentyną. – Dziś zagraliśmy dobrze, ze spokojem, dużą pewnością siebie i starannością – podsumował to spotkanie kapitan Trójkolorowych, Oliver Kieffer.

Po udanym początku meczu Francuzi prowadzili 18:11, znajdując receptę na atomowe ataki i zagrywki Pereyry. Dodatkowo bardzo dobrze na rozegraniu spisywał się powracający do drużyny Pierre Pujol, którego dobra gra powstrzymała punktową serię Argentyńczyków (19:17). Swoje trzy grosze dorzucił w ataku Antonine Rouzier i gospodarze wygrali pierwszego seta 25:20.

Druga partia była zdecydowanie bardziej zacięta. Do stanu 22:22, kiedy to na boisko wszedł Earwin N’ Gapeth, obydwie drużyny walczyły punkt za punkt. Końcówka należała zaś już do podopiecznych Philippe Blaina, którzy wygrali drugą partię 25:22.

Trzeci set był bliźniaczo podobny do drugiego, mimo to goście mieli niewielką przewagę przez większą część partii. Jednak w końcówce gospodarze, głównie dzięki dobrej grze Stephana Antigi, odrobili straty i wygrali także ostatnią odsłonę meczu. Warto dodać, że przyjmujący bełchatowskiej Skry był obok Rouzier najlepiej punktującym zawodnikiem w francuskich szeregach, zdobywając w całym spotkaniu 14 punktów i pokazując, że na tydzień przed rozpoczęciem turnieju we Włoszech, jest w wyśmienitej formie.

Francja – Argentyna 3:0
(25:20, 25:22, 25:23)

Francja:
Maréchal, Antiga, Kieffer, Rouzier, Hardy-Dessources, Pujol, Henno (libero) oraz Leroux, N’Gapeth, Toniutti, Exiga (libero)
Argentyna:
De Cecco, Pereyra, Blanco, Solé, Quiroga, Conte, Gonzáles (libero) oraz Ocampo

Od początku drugiego spotkania prowadzili Hiszpanie (2:0, 4:1), utrzymując trzypunktowe prowadzenie do pierwszej przerwy technicznej. Potem jednak Matej Kaziyski i jego koledzy z drużyny zareagowali bardzo szybko doprowadzając do remisu 9:9 i następnie wychodząc na prowadzenie 10:9. Manuel Sevillano doprowadził do wyrównania 11:11, ale podopieczni Silvano Prandiego ponownie odskoczyli rywalowi (13:11, 15:12). Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego odrobili część strat (14:15), ale to rywale schodzili na drugą przerwę techniczną mając dwa „oczka" przewagi i do stanu 21:19 utrzymywał się między obydwiema drużynami dwupunktowy dystans. Ostatecznie Bułgarzy wygrali tę partię 25:23.

Drugiego seta Bułgarzy rozpoczęli od prowadzenia 4:2, ale rywal odrobił straty i wkrótce sam miał dwa punkty przewagi (7:5). Kolejne trzy akcje należały jednak do siatkarzy z Półwyspu Bałkańskiego, którzy schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:7. Hiszpanie po tej pauzie doprowadzili do remisu, ale na drugą przerwę techniczną to Bułgarzy schodzili z trzypunktową przewagą. Po raz kolejny podopieczni Julio Velasco odrobili straty (21:21). Końcówka ponownie należała jednak do podopiecznych Silvano Prandiego, którzy wygrali drugą partię 25:22.

W trzecim secie Bułgarzy mieli już trzy punkty przewagi (8:5), jednak Hiszpanie doprowadzili do remisu (8:8). Od stanu 12:12 brązowi medaliści mistrzostw Europy zdobyli cztery punkty z rzędu, powiększając przewagę w dalszej części seta do pięciu oczek (21:16). Tej zaliczki podopieczni Silvano Prandiego nie roztrwonili i pewnie wygrali trzecią partię do 21.

Bułgaria – Hiszpania 3:0
(25:23, 25:22, 25:20)