Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jurij Bierieżko: Osobiście chcę wygrać wszystko

Jurij Bierieżko: Osobiście chcę wygrać wszystko

fot. archiwum

- Ważny jest cel, jaki my sami sobie postawimy. Nie czuję żadnego zdenerwowania w związku z tym, że mamy być na podium. Osobiście chcę tam wygrać wszystko! - mówi przyjmujący reprezentacji Rosji i włoskiej Modeny, Jurij Bierieżko.

Jak zareagowaliście na zapowiedź federacji rosyjskiej, że macie się znaleźć na mistrzostwach świata w najlepszej trójce?

Jurij Bierieżko:Cele, jakie postawi przed nami federacja, nie są aż tak istotne. Ważny jest cel, jaki my sami sobie postawimy. Nie czuję żadnego zdenerwowania w związku z tym, że mamy być na podium. Osobiście chcę tam wygrać wszystko!

Po czterech miesiącach treningów jesteście już zmęczeni i macie siebie dość?Oczywiście, że jesteśmy nieco zmęczeni. Jednak mamy świadomość, że na mistrzostwa świata musimy być dobrze przygotowani kondycyjnie. W związku z tym obozy przygotowawcze i długie treningi są nieuniknione. Ale rzeczywiście, chętnie byśmy zobaczyli już po drugiej stronie inne zespoły.

Mieliście okazję w Belgradzie zobaczyć, jak prezentują się inne drużyny. Jakie wrażenie na tobie wywarli Serbowie, Kubańczycy i Bułgarzy?

Jeszcze za wcześnie na oceny. Wszyscy są na różnych etapach przygotowań, żadna z drużyn nie osiągnęła jeszcze szczytu formy. Ten turniej był dobrym sprawdzianem dla nas, mogliśmy przećwiczyć kilka ustawień w praktyce.

Mistrzostwa świata odbędą się we Włoszech, ty w przyszłym sezonie zagrasz w Modenie. Wywołuje to w tobie jakieś szczególne uczucia?

Co najwyżej minimalne. Staram się, by inne rzeczy poza siatkówką mnie teraz nie rozpraszały. Jest boisko, jest siatkówka i starczy. Oczywiście jestem ciekawy włoskiej publiczności. Ale nie aż tak, żeby to miało ogromne znaczenie.

Czego oczekujesz po przejściu do ligi włoskiej?

Potrzebowałem zmiany otoczenia, chcę się również czegoś nowego nauczyć. Można siedzieć w jednym miejscu, ale bez zdobywania nowych umiejętności nie można się rozwijać. Tu będę miał możliwość podróżować, zobaczyć świat i przede wszystkim uczyć się. chce trochę podreperować zdrowie, otrzeć się o profesjonalną ligę. Mimo wszystko we Włoszech jest to wszystko na innym poziomie.

Masz na myśli organizację, opiekę medyczną?

Tak, sztab trenerski jest tam na bardzo wysokim poziomie. Nie mówię, że w Rosji jest zły, są też dobre zespoły, ale we Włoszech to wszystko jest na wyższym poziomie.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved