Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wyniki sparingów – powód do niepokoju?

Wyniki sparingów – powód do niepokoju?

fot. archiwum

Cztery lata temu na MŚ do Japonii polscy siatkarze jechali po odniesieniu 11 kolejnych zwycięstw w sparingach. W Tokio wywalczyli srebrny medal. - Liczy się to, że zawodnicy prezentują się coraz lepiej - nie przejmuje się wynikami sparingów Daniel Castellani.

Dwa lata temu przed mistrzostwami Europy biało-czerwoni także mieli imponujący bilans: 11 wygranych w 11 spotkaniach. W Izmirze zostali mistrzami Europy. – Kolejne wygrane budują atmosferę w zespole, utwierdzają nas w przekonaniu, że jesteśmy mocni – mówili wtedy. Osiem dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata we Włoszech nie mogą tego powtórzyć, bo z 11 ostatnich spotkań wygrali zaledwie trzy. – Absolutnie nie ma się czym martwić. Przecież nie przegraliśmy z byle kim – uspokaja skrzydłowy Michał Winiarski.Mogliśmy wybrać na sparingpartnerów słabe drużyny i na nich poprawić sobie bilans. Woleliśmy jednak spróbować sił z najlepszymi, którzy obnażyliby nasze braki – dodaje selekcjoner Daniel Castellani.

Niedociągnięć znalazło się sporo, bo biało-czerwoni cztery razy przegrali z Brazylią, dwukrotnie z Kubą, a po razie z Bułgarią i Niemcami. – Wyniki spotkań z Brazylią w Kurytybie nie oddają obrazu gry. Poszczególne sety przegrywaliśmy po wyrównanej walce. W trzecim meczu dodatkowo oszukali nas sędziowie. Ta wielka Brazylia nie jest już tak wielka. Jest dla nas osiągalna – przekonuje libero Krzysztof Ignaczak. Z optymizmem o mundialu mówił Daniel Castellani. – Wszyscy zawodnicy są zdrowi, nikomu nic nie dolega. Z każdym dniem forma zespołu rośnie – zapewnia.

W sobotę i niedzielę dyspozycję Polaków sprawdzą w Spale Kubańczycy, z którymi nasz zespół rozegra dwa punktowane treningi za zamkniętymi drzwiami.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved