Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trzy życzenia Zbigniewa Rektora

Trzy życzenia Zbigniewa Rektora

fot. archiwum

W ostatni weekend siatkarze Politechniki Opolskiej zagrali w turnieju w Rybniku. Zajęli w nim trzecie miejsce.  W nagrodę każdy zespół dostał złotą rybkę, która podobno spełnia życzenia. O czym marzy szkoleniowiec akademików Zbigniew Rektor?

W ubiegłym sezonie akademicy zajęli ósmą pozycję i niewiele brakowało, a musieliby grać w barażach o utrzymanie się w lidze. W tym roku ma być lepiej. Skład praktycznie się nie zmienił, doszło trzech zawodników: Bartłomiej Dzikowicz (wypożyczony ze Stali Nysa), Mateusz Frąca (rozpoczął studia na Politechnice) i Dariusz Noga (trenował z drużyną od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz zostanie zgłoszony do gry). – Sytuacja w klubie jest taka od dłuższego czasu. Mamy pieniądze tylko na mecze ligowe i nie stać nas na wzmocnienia innymi siatkarzami niż studenci – wyjaśnia na łamach Gazety Wyborczej Opole szkoleniowiec akademików, Zbigniew Rektor.

Opolanie solidnie przygotowują się do nowego sezonu. W mistrzostwach Polski AZS-ów zdobyli srebrny medal. W sparingu pokonali 5:0 Victorię Wałbrzych. A w turnieju w Rybniku zajęli trzecie miejsce. W pierwszym meczu przegrali z Norwidem Częstochowa 1:3, po bardzo wyrównanym meczu. To spowodowało, że zagrali w spotkaniu o brąz, w którym pokonali gospodarzy 3:1. – Jeżeli chodzi o dotychczasowe przygotowania, to jestem z nich zadowolony, podobnie jak z rozegranych sparingów. Niektóre z nich wygrywamy, niektóre przegrywamy, ale tu nie o to chodzi. Na razie podczas nich szukamy optymalnego ustawienia – stwierdził Rektor.

W nagrodę każdy zespół dostał po złotej rybce. – Chciałbym, żeby omijały nas kontuzje, co pozwoliłoby na stabilizację składu, żeby poprawiły się nasze warunki finansowe. No i żebyśmy grali o miejsca od szóstego wzwyż – zażyczył sobie szkoleniowiec.*Wypowiedzi zebrał Łukasz Baliński (Gazeta Wyborcza Opole)

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved