Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trefl ma nowego atakującego

Trefl ma nowego atakującego

fot. archiwum

Pierwszoligowiec z Gdańska ma nowego atakującego. Działacze Trefla związali się czteroletnią umową z Thomasem Edgarem. Nad Bałtyk przeniósł się ze szwedzkiego Linköping VC. O miejsce rywalizować będzie z Danielem Wilkiem i Pawłem Gajowczykiem.

Ten mierzący 212 cm Australijczyk gra na pozycji atakującego. Urodził się 21 czerwca 1989 r. Jego zasięg w ataku to 356 cm. Thomas Edgar od roku 2008 gra w drużynie narodowej. Swój debiut reprezentacyjny zaliczył 20 lipca 2008r. w spotkaniu przeciwko Tunezji. Przez dwa lata występował w lidze szwedzkiej, gdzie w sezonie 2009/2010 wywalczył mistrzostwo kraju z klubem Linköping VC. Teraz zawodnika czeka przeprowadzka nad polskie morze.

Jednak sam zawodnik nie kryje radości z przenosin do Polski. – Polska siatkówka jest prawdopodobnie słabsza jedynie od rosyjskiej i włoskiej. Sport w tym kraju jest bardzo ważny – mówi. – Może siatkówka nie jest tak popularna jak, porównywalnie, piłka nożna i rugby w Australii, ale jak netball – jak najbardziej – dodaje Edgar. Zawodnik przebywa aktualnie z reprezentacją Australii, z którą wystąpi w tegorocznych mistrzostwach świata we Włoszech. Po zakończeniu turnieju siatkarz dołączy do drużyny Trefla Gdańsk.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved