Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Polskie zespoły chcą grać w LM przed jak największą publicznością

Polskie zespoły chcą grać w LM przed jak największą publicznością

fot. archiwum

- Otrzymaliśmy pismo z katowickiego MOSiR-u, w którym zaproponowano nam rozegranie meczów Ligi Mistrzów w Spodku. Wyraziliśmy chęć - mówi Zdzisław Grodecki, prezes Jastrzębskiego Węgla. Problem ma Skra, która chciałaby zagrać w łódzkiej Atlas Arenie.

O tym, że hala w Szerokiej nie spełnia wymogów CEV, było wiadomo do dawna. Dlatego tez jastrzębski klub zgłosił do rozgrywek Ligi Mistrzów lodowisko "Jastor". Okazuje się jednak, ze mecze Jastrzębskiego Węgla w Champions League będzie mogło obejrzeć o wiele więcej kibiców. Jest szansa, że podopieczni trenera Igora Prielożnego zagrają w katowickim Spodku. – Jest coś na rzeczy, ale temat jest w fazie negocjacji. Zdaje się do listopada mamy czas, żeby poinformować CEV o ewentualnej zmianie hali – mówi prezes Jastrzębskiego Wegla licząc na dużo większą frekwencje.

Jastrzębianie rozgrywali już mecze Ligi Mistrzów w Spodku sześć lat temu. Teraz pozostaje jeszcze tylko uzgodnienie terminów tak, by nie kolidowały z innymi imprezami zaplanowanymi w hali. Takie problemy mają działacze Skry Bełchatów. Mecz z Treentino, który będzie z pewnością hitem kolejki i nie lada gratką dla sympatyków Skry Bełchatów, rozegrany zostanie najprawdopodobniej w hali Energia w Bełchatowie, do której wejdzie ok 3 tysięcy ludzi. W Atlas Arenie, która pomieścić mogłaby ok. 10 tysięcy więcej kibiców, odbywać się będą w tym czasie targi, które uniemożliwią zorganizowanie siatkarskiego święta.

Dzień wcześniej w Atlas Arenie zagrają jednak siatkarki Budowlanych Łódź. Podopieczne Wiesława Popika zmierzą się w swym debiucie w europejskich pucharach z włoskim zespołem MC-Carnaghi Villa Cortese.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved