Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dwa sparingi drugoligowych Sudetów Kamienna Góra

Dwa sparingi drugoligowych Sudetów Kamienna Góra

Siatkarze Sudetów Kamienna Góra w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrali w ostatnich dniach dwa sparingi z trzecioligową Bielawianką Bielawa. Pierwszy mecz drugoligowcy wygrali 2:1, drugi przegrali 2:3.

Pierwszy sprawdzian Sudetów cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy przybyli licznie do hali. W spotkaniu dobrze spisali się zawodnicy, których mogliśmy podziwiać w poprzednim sezonie, także nowi gracze pokazali się z dobrej strony. Pierwszego seta Sudety rozpoczęły w składzie: Jerzyk, Kurpiel, Kwapisiewicz, Górski, Botwina, Gądek oraz Prokop jako libero. Można przypuszczać, że taki właśnie będzie wyjściowy skład w nadchodzącym sezonie. Początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, kilka prostych błędów pozwoliło Bielawiance na uzyskanie prowadzenia 4:0. Siatkarze Sudetów systematycznie odrabiali straty. Po remisach 15:15 i 16:16 Sudety zaczęły uzyskiwać przewagę i wyszły na trzypunktowe prowadzenie (19:16). Druga przerwa dla Bielawy przy stanie 23:19 nie pomogła odrobić strat. Sudety wygrały 25:19.

Drugiego seta Sudety rozpoczęły tym samym składem. Po serii zagrywek Górskiego oraz Gądka gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Przy stanie 17:13 Gądka zastąpił Gogola, który pozostał na boisku do końca meczu. Trener Bielawianki znów próbował ratować wynik prosząc o czas przy stanie 21:17, jednak górą znów były Sudety. Set zakończył się atakiem Botwiny przy stanie 25:21. W trzecim secie Matejko wyszedł na parkiet zastępując Kurpiela. Zawodnicy Sudetów uzyskali przewagę 3:1, jednak szybko stracili punkty. Przy stanie 3:5 o czas poprosił Kurpiel, lecz gospodarze nie mogli przełamać zagrywki Paciocha. Botwinę zastąpił Bobek (3:7). Kolejny czas dla Sudetów przy stanie 5:11 pomógł otrząsnąć się zawodnikom i zdobyć kolejne punkty (14:17). Po chwili Górskiego zastąpił Urbanek. Mecz zakończył się atakiem Bobka w siatkę wynikiem 15:25.

We wtorkowym meczu rozegranym w Bielawie Sudety uległy drużynie Bielawianki. Pierwszego seta Sudety rozpoczęły w składzie: Jerzyk, Kurpiel, Kwapisiewicz, Gogola, Botwina, Górski, Prokop (libero). Wysokie prowadzenie kamiennogórzan od początku do końca sprawiły, że set zakończył się wynikiem 25:14. Podobnie było w drugim secie, którego drugoligowcy rozpoczęli w takim samym składzie jak pierwszego. Przy prowadzeniu Sudetów 19:9, trener Krzysztof Kurpiel dokonał dwóch zmian: na boisko za Jerzyka wszedł Dusza, natomiast na przyjęcie wszedł Matejko, zmieniając właśnie Kurpiela. Set zakończył się zwycięstwem kamiennogórzan 25:12.

Od trzeciego seta trener Sudetów zaczął wprowadzać kolejnych zawodników. Szansę gry dostali wszyscy pozostali gracze, a set zakończył sie zwycięstwem Bielawianki 26:24. W czwartym secie gospodarze wygrali 25:21, natomiast w tie-breaku 15:8, a całe spotkanie 3:2.

MKS Sudety Kamienna Góra – Bielawianka Bielawa 2:1
(25:19, 25:21, 15:25)

Sudety: Jerzyk, Kurpiel, Gądek, Botwina, Górski, Kwapisiewicz, Prokop (libero) oraz Matejko, Bobek, Gogola i Urbanek
Bielawianka: Stryczniewicz, Świgoń, Michalik, Terlecki, Szymeczko, Pacioch, Budziński (libero) oraz Sidor i Kula

Bielawianka Bielawa – MKS Sudety Kamienna Góra 3:2
(14:25, 12:25, 26:24, 25:21, 15:8)

Skład Sudetów: Jerzyk, Kurpiel, Gogola, Botwina, Górski, Kwapisiewicz, Prokop (libero) oraz Matejko, Bobek, Majka, Urbanek, Gądek i Dusza

źródło: mkssudety.pl