Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Aleksiej Werbow: Tak wyrównanego poziomu dawno nie było

Aleksiej Werbow: Tak wyrównanego poziomu dawno nie było

fot. archiwum

- Brazylia to murowany faworyt. My mamy równe szanse podobnie jak pięć czy sześć innych zespołów - mówi libero reprezentacji Rosji, Aleksiej Werbow. - Myślę, że tak wyrównanego poziomu na mistrzostwach świata już dawno nie było.

Bartosz Wencław: Podczas treningu zachowujecie się, jakby po drugiej stronie siatki stali Brazylijczycy, nie koledzy z drużyny, a każdy punkt był na wagę złota. Do każdego treningu podchodzicie tak emocjonalnie.

Aleksiej Werbow: – To normalne u nas na treningach, gorzej, gdyby tych emocji w ogóle nie było. Nie jest jednak łatwo, obciążenia są spore, wszyscy ciężko pracujemy. Musimy to jakoś z siebie wyrzucić. Oczywiście chcemy już grac na poważnie, nie tylko przeciwko sobie, zbyt długie trenowanie tez nie jest dobre. Chociaż nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby nie reprezentacja i siedział teraz w klubie. Przez tak wiele lat przywykłem już do tego cyklu.

Wróciliście z Belgradu z wygraną w turnieju z udziałem Serbii, Bułgarii i Kuby. To wasi przeciwnicy na mistrzostwach świata. Jak wrażenia?– Trudno coś powiedzieć o prawdziwej sile tych zespołów. Sami byliśmy poważnie obciążeni treningiem siłowym i tez nie pokazaliśmy wszystkiego, na co było nas stać. Było oczywiste, że te trzy zespoły nie należą do słabych. Wynik w meczach z nimi zależy często od szczegółów. Dziś w siatkówce jest siedem czy osiem zespołów bardzo zbliżonych do siebie pod względem poziomu. O zwycięstwie decyduje psychika i rzeczy niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Czy jakiekolwiek prognozy mają w takim razie sens?

– Jeśli chodzi o cele drużyn, to wszystko jest jasne. Brazylia to murowany faworyt. My mamy równe szanse podobnie jak pięć czy sześć innych zespołów. Groźni u siebie mogą być Włosi, Amerykanie na pewno nie będą tą samą drużyną co podczas Ligi Światowej. Myślę, że tak wyrównanego poziomu na mistrzostwach świata już dawno nie było. Nawet Brazylijczycy nie mają gwarancji sukcesu. Niby są lepsi od wszystkich, ale siatkówka to gra zespołowa.

Jak zareagowaliście na cele, jakie przed wami postawiła federacja rosyjska?

– W tym roku czujemy się o wiele bardziej komfortowo, ponieważ nie ma ciśnienia, by wygrać za wszelką cenę. Ogólny cel to stanąć na podium, chociaż każdy z nas ma w głowie myśl, ze warto by wygrać. Jednak jadąc na mistrzostwa świata musimy myśleć o zwycięstwie w każdym kolejnym meczu, a potem dopiero przyjdzie czas na oceny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved