Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Ferens: Będę walczył o pierwszą szóstkę

Wojciech Ferens: Będę walczył o pierwszą szóstkę

fot. archiwum

Wojciech Ferens i Piotr Hain - dwaj nowi zawodnicy AZS UWM Olsztyn wrócili niedawno z mistrzostw Europy juniorów. Czasu na odpoczynek nie było jednak zbyt wiele - siatkarze rozpoczęli już przygotowania do  sezonu ligowego wraz ze swoją nową drużyną.

Całkiem niedawno dołączyliście do zespołu. Jakie wrażenia po przyjeździe do Olsztyna?

Wojciech Ferens: – Jesteśmy z Piotrem bardzo zadowoleni. Zostaliśmy świetnie przyjęci w zespole. Dobrze się czujemy, treningi są rewelacyjne, a atmosfera w drużynie idealna – mówię tu zarówno o naszych obcokrajowcach, jak i kolegach z Polski. Pozostaje nam tylko dobrze trenować, żeby z tak dobrej szansy niczego nie zmarnować.

Czyli aklimatyzacja w zespole przebiega idealnie. A jak to wygląda, jeśli chodzi o sam Wasz pobyt w Olsztynie?Piotr Hain: – Wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Mieszka nam się rewelacyjnie, udało nam się znaleźć naprawdę piękne mieszkanie. Miasta jeszcze tak dobrze nie znamy, powoli się go uczymy. Póki co jeździmy na GPS-ie (śmiech). Na pewno niedługo to się zmieni i będziemy jeździć na pamięć. Jak to już Wojtek wcześniej powiedział, mamy same pozytywne wrażenia. I związane z drużyną, i z samym Olsztynem.

Zajęcia przygotowywane przez Ryszarda Biernata, trenera przygotowania fizycznego, do najłatwiejszych nie należą. Jak znosicie pierwsze treningi?

W.F.: – Treningi są naprawdę bardzo ciężkie. Brakuje nam jeszcze podstaw technicznych do wykonywania niektórych ćwiczeń, bo nie mieliśmy czegoś takiego w poprzednich latach pracy. Na razie na niektórych stacjach podczas treningów wyglądamy komicznie. Jednak im dalej w las, tym powinno być lepiej.

P.H.: – Możemy powiedzieć, że tak ciężko jeszcze nigdy nie trenowaliśmy. Taki typ siłowni to jest zupełnie coś nowego. Mimo to uważam, że to bardzo dobry trening, bo czuję się po nim bardzo dobrze. A tak powinno być.

Już pod koniec tygodnia będziecie mieli możliwość zadebiutowania w seniorskiej siatkówce – na towarzyskim turnieju w Gdańsku. Czujecie tremę czy od początku będziecie walczyli o swoje miejsce w drużynie?

W.F.: – Każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. W tym roku AZS Olsztyn ma dużo nowych zawodników. Dla trenera to może być bardzo korzystne, bo każdy będzie chciał dawać z siebie wszystko. Ja na pewno będę walczył o pierwszą szóstkę.

P.H.: – Mimo że w zespole jest trzech młodych środkowych, to trzeba przyznać, że ja jestem świeżakiem. Dawid Gunia troszeczkę już powąchał siatkówki seniorskiej. Vlada dwa razy był wybierany najlepszym blokującym ligi serbskiej. Małymi kroczkami będę starał się ich dogonić, a jak tylko dostanę szansę pokazania się, to zrobię to najlepiej, jak tylko będę umiał.

*Rozmawiała Marta Panasiuk ( indykpolazsuwm.pl)
Więcej w serwisie indykpolazsuwm.pl

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved