Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Porażka AZS UAM w Pile

Porażka AZS UAM w Pile

Za silny dla drugoligowców z Poznania okazał się zespół Jokera Piła, który w przyszłym sezonie występował będzie na pierwszoligowych parkietach. Zawodnicy z Piły pokonali Poznaniaków 3:1 we wczorajszym sparingu rozegranym na obiektach Jokera

Pierwszy i drugi set to przede wszystkim pokaz umiejętności pilan w polu zagrywki, z którą zupełnie nie potrafili sobie poradzić przyjezdni, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach tych partii (25:14 , 25:16). W kolejnym secie obraz gry uległ jednak zmianie i to poznaniacy wygrali trzecią partię spotkania (25:20). Ostatni set miał wyrównany przebieg jednak w końcówce to siatkarze z Piły odskoczyli w  na kilku punktową przewagę i ostatecznie wygrali tego seta w stosunku 25:19.

Już w najbliższy weekend akademicy z Poznania będą mieli jednak okazję do rewanżu, ponieważ wspólnie z drużyną z Piły zagrają w turnieju towarzyskim w Gorzowie Wielkopolskim. W turnieju, oprócz gospodarzy (GTPS Gorzów Wielkopolski), wystąpią zespoły z Poznania i Piły, stawkę uzupełni pierwszoligowy Orzeł Międzyrzecz.

Joker Piła – AZS UAM Poznań 3:1
(25:14, 25:16, 20:25, 25:19)

AZS UAM Poznań: Nieboj, Murdzia, Janiak, Obuchowicz, Domonik, Wojtysiak, Śmietana oraz Broj, Karolkiewicz, Radojewski i Sdebel