Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚJ: Paszek/Bekier oraz Wojtasik/Kantor odpadli w kwalifikacjach

MŚJ: Paszek/Bekier oraz Wojtasik/Kantor odpadli w kwalifikacjach

Daria Paszek w parze z Renatą Bekier rozpoczęły kwalifikacje do turnieju głównego mistrzostw świata juniorek od zwycięstwa, niestety, w III rundzie przegrały i odpadły. Już w II rundzie kwalifikacji odpadli Damian Wojtasik i Piotr Kantor.

Przed pojedynkiem w II rundzie eliminacji wydawało się, że Daria Paszek oraz Renata Bekier będą faworytkami pojedynku ze względu na wyższe rozstawienie niż ich rywalki. Przeczucie to okazało się słuszne. Reprezentantki Polski znalazły skuteczną receptę na pokonanie przeciwniczek z Kanady. Biało-czerwone odniosły dość pewne zwycięstwo 2:0, a w każdym z setów miały nad kanadyjkami kilkupunktową przewagę.

W drugim spotkaniu w bezpośredniej walce o awans do turnieju głównego Polki zmierzyły się z holenderską para Sinnema/Hullegie. Nasze zawodniczki w pierwszym secie zostały szybko sprowadzone na ziemię, przegrywając do 13. W drugiej partii Polki pokazały jednak charakter i pokonując rywalki 21:17 doprowadziły do wyrównania. Niestety, po zaciętym tie-breaku uległy rywalkom i pary Paszek/Bekier zabraknie w turnieju głównym. Występ w turnieju głównym bez eliminacji ma zapewniona druga polska para – Kinga Kołosińska/Beata Gałek.

W turnieju męskim zagra duet Makowski/Leźnicki, zaś para Kantor/ Wojtasik walczyła dziś w II rundzie eliminacji do turnieju głównego. Ich rywalami byli Białorusini – Dziadkou/Vishneuski. Rozstawieni z numerem 18. przeciwnicy Polaków okazali się dzisiaj bardzo skuteczni i w dwóch setach pokonali biało-czerwonych.