Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zmiany w Morzu

II liga M: Zmiany w Morzu

fot. archiwum

Zmiany we władzach klubu, nowe cele, nowi zawodnicy i trener - tak wygląda krajobraz po spadku Morza Bałtyk z I ligi. W tym sezonie szczecińska ekipa ma przetrzeć się w II lidze, zaś zadaniem działaczy będzie poprawa nadszarpniętego wizerunku klubu.

Pacta sunt servanda…

Poprzedni sezon nie był udany dla szczecińskiego zespołu. Drużyna miała utrzymać się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Pewnie by się to udało, ale duże problemy finansowo-organizacyjne sprawiły, że sportowy sukces nie został osiągnięty. – Planowany budżet nie został „zaspokojony" zgodnie z pewnymi obietnicami. Zabrakło nam zabezpieczenia środków finansowych w realny sposób. Wszystkie działania klubu oparły się na umowach ustnych. Wyszliśmy z założenia, że pacta sunt servanda, niestety deklaracje nie znalazły pokrycia w rzeczywistości w takim zakresie, w jakim były obiecywane. Gdybyśmy otrzymali środki w takiej wysokości, w jakiej były deklarowane, to na pewno nie mielibyśmy żadnych problemów z kwestiami finansowymi – uważa dyrektor administracyjny Morza Bałtyk, Joanna Stępińska.

Obecnie siatkówka jest bardzo popularnym sportem w Polsce i wydawać by się mogło, że znalezienie zabezpieczenia finansowego dla klubu nie powinno stanowić większego problemu, ale jak się okazuje w Szczecinie nie jest to takie proste. – To nie jest tak, że się pójdzie do firmy, napisze pismo czy przedstawi ofertę współpracy i ta firma od razu da pieniądze. Ciężko jest znaleźć sponsorów w obecnej sytuacji gospodarczej naszego regionu i całego kraju, tym bardziej, że u nas nie ma na tyle dużych i dobrze prosperujących firm, które byłyby zainteresowane wykładaniem pieniędzy na stowarzyszenia – opowiada Stępińska.Nadszarpnięty wizerunek…

Gdy w minionym sezonie Morze Bałtyk miało problemy finansowe, w lokalnych mediach pojawiło się sporo krytyki pod adresem władz klubu. Czy zatem teraz znajdą się chętni, by pomóc „postawić" szczecińską siatkówkę na nogi? – Wcześniej dużo się czytało w prasie, że wiele osób ma ochotę współpracować z naszym klubem, ale stawiało warunki personalne. Obecnie część osób będzie rezygnowała z pracy w zarządzie, także droga do klubu jest otwarta. Dużo ludzi wypowiadało się o klubie negatywnie. Jeśli mają oni pomysł na to w jaki sposób poprowadzić klub, to ja serdecznie zapraszam do współpracy – zachęca Stępińska.

Drużyna z castingu przetrze drugoligowe szlaki…

Po spadku do II ligi z klubem pożegnali się prawie wszyscy zawodnicy, którzy grali w poprzednim sezonie w Morzu Bałtyk. Jedynym siatkarzem, który zdecydował się na pozostanie w szczecińskiej drużynie jest Michał Doliński. Od nowego sezonu będzie on pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca.

Nadszarpnięty wizerunek klubu sprawił, że nie było zbyt wielu chętnych do gry w szczecińskiej drużynie. Dlatego też działacze zdecydowali się na przeprowadzenie otwartego treningu dla zawodników chcących grać w II lidze. Z nich został wyselekcjonowany trzon ekipy, która swoje rozgrywki rozpocznie już na początku października. Czym dla nowego zespołu będzie walka na drugoligowym froncie? – Będzie to dla nas wszystkich wyzwanie i szansa, żeby się pokazać. W tej chwili nie mamy nic do stracenia. Chcielibyśmy ustabilizować sytuację klubu i poprawić dość mocno nadszarpnięty wizerunek – twierdzi Stępińska.

Z całą pewnością gra w II lidze będzie dobrą okazją do pokazania się nowych, młodych zawodników, tym bardziej, że na drużynie nie będzie ciążyło wielkie ciśnienie związane z osiągnięciem wysokiego wyniku sportowego. – Jeśli powiem, że chcemy się tylko utrzymać, będzie to pewien minimalizm, a jeżeli stwierdzę, że chcemy awansować, to będzie to zbyt ambitne „podejście", ale przecież trzeba sobie stawiać wysokie cele. Jeżeli ich się nie da od razu zrealizować, to na pewno nikt nie będzie robił z tego tragedii – zaznacza pracownica Morza Bałtyk.

Już w najbliższy czwartek odbędzie się walne zgromadzenie klubu, podczas którego zapadną decyzje dotyczące zmian we władzach Morza Bałtyk, zaś najprawdopodobniej w następnym tygodniu dojdzie do spotkania przedstawicieli klubu z lokalnymi mediami, na którym zostanie przedstawiona obecna drużyna oraz jej dokładne cele na nadchodzący sezon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved