Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zbigniew Sznober: Dawid potrzebuje jeszcze sporo czasu

Zbigniew Sznober: Dawid potrzebuje jeszcze sporo czasu

fot. archiwum

- Gra Dawida na pełnych obrotach to jeszcze melodia przyszłości. Na pewno trener Kardos będzie korzystał z jego usług, ale w pierwszej fazie ligi z wyjątkową ostrożnością - mówi o Murku Zbigniew Sznober, trener odnowy biologicznej AZS Częstochowa.

W wyjazdowym spotkaniu akademików z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle Dawid Murek doznał makabrycznie wyglądającej kontuzji. Dla wielu sportowców taki uraz może brzmieć jak wyrok, który kończy przygodę z wyczynowym uprawianiem sportu. Murek się nie poddał, choć jak sam dziś mówi, jego powrót do siatkówki można rozpatrywać w kategorii cudu.

Operacje, mozolna rehabilitacja, a przede wszystkim determinacja zawodnika zdecydowały o tym, że kapitan AZS-u po dziewięciu miesiącach pojawił się na parkiecie w pierwszym w tym sezonie spotkaniu sparingowym akademików z Energetykiem Jaworzno. Murek grał niewiele, ale już sam jego powrót był wielkim wydarzeniem. – Spokojnie, spokojnie, jeszcze potrzebuję sporo czasu, abym mógł powiedzieć, że jestem gotowy do gry – powtarzał po występie przeciwko Energetykowi Murek.

Od momentu kontuzji najbliżej zawodnika był trener odnowy biologicznej Zbigniew Sznober – to on od 17 lat dba o kondycję siatkarzy AZS-u. – Gra Dawida na pełnych obrotach to jeszcze melodia przyszłości. Na pewno trener Marek Kardos będzie korzystał z jego usług, ale w pierwszej fazie ligi z wyjątkową ostrożnością. Sam Dawid trochę się irytował, gdy gdzieś w internecie pojawiły się informację, że w spotkaniu z Jaworznem był kluczowa postacią AZS-u i dzięki niemu akademicy odnieśli zwycięstwo. To nieprawda. Dawid potrzebuje sporo czasu, aby wrócić do dyspozycji sprzed kontuzji. Najważniejszą rzeczą jest uzyskanie maksymalnej ruchomości w stawie i wzmocnienie mięśni wokół kontuzjowanego miejsca. On teraz skacze na 50, może 60 procent swoich możliwości. Gdy będzie skakał na 80 procent, wtedy będziemy mogli powiedzieć, że jest wspaniale – przekonuje Sznober.Więcej w Dzienniku Zachodnim

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved