Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sylwia Pycia: Przed nami jeszcze wiele pracy

Sylwia Pycia: Przed nami jeszcze wiele pracy

fot. archiwum

- Naszym celem jest utrzymać się w ósemce tak, żeby zagrać w play-off i nie musieć walczyć w barażach o utrzymanie. Wydaje mi się, że jest to realny cel dla naszego zespołu - twierdzi Sylwia Pycia, która w najbliższym sezonie zagra w Stali Mielec.

Po kilku udanych sezonach w Muszyniance miała pani zapewne propozycje z kilku klubów. Dlaczego akurat Mielec?

Sylwia Pycia:Ostatnio wszyscy zadają mi to pytanie. Po prostu Mielec i tyle.

Od początku przygotowań minęło już trochę czasu. Zapewne już się pani przeprowadziła, ale czy był czas na poznanie nowego miasta?Już od dobrych kilku tygodni trenujemy, więc mieszkam już w Mielcu. Nie jest to duże miasto więc już trochę je poznałam.

Jak się pani czuje w nowym klubie z nowymi koleżankami, trenerem?

Czuję się tak jak każdy człowiek w nowym otoczeniu. Może nie już tak obco, ale jeszcze musi trochę minąć zanim poczuję się do końca swojsko. W zespole na razie panuje bardzo dobra atmosfera. Zobaczymy jak ta współpraca będzie się układała dalej, ale mam nadzieję, że ta atmosfera przełoży się na nasze wyniki.

W Stali Mielec, podobnie jak i innych zespołach, zaszło wiele zmian w stosunku do poprzedniego sezonu. Jak ocenia pani szanse drużyny na nadchodzący sezon i jakie cele stawia przed wami klub?

Naszym celem jest utrzymać się w ósemce tak, żeby zagrać w play-off i nie musieć walczyć w barażach o utrzymanie. Wydaje mi się, że jest to realny cel dla naszego zespołu. Jednak przed nami jeszcze wiele pracy aby ten cel osiągnąć.

Do sezonu jeszcze trzy miesiące. Jakie są wasze plany na ten okres?

Na razie będziemy u siebie w Mielcu, trenujemy na własnych obiektach, przygotowujemy się do sezonu. Będą jeszcze na pewno jakieś sparingi.

Wasz trener, Adam Grabowski, współpracuje także z trenerem Matlakiem w kadrze narodowej. Nie przeszkadza wam jego nieobecność w jakiś sposób w przygotowaniach?

Czy to przeszkadza? Chyba nie. To, że trener Grabowski współpracuje z kadrą świadczy o tym, że jest dobrym szkoleniowcem. Został wyróżniony i powinnyśmy się cieszyć, że mamy tak dobrego trenera w klubie. Mam nadzieję, że nasz drugi trener Tomasz Kamuda dostanie szczegółowe wytyczne i wszystko będzie szło zgodnie z planem.

Czy potrafiłaby pani wytypować drużynę, która ma największe szanse na zdobycie mistrzostwa Polski czy pucharu Polski?

Przyznam szczerze, że nie potrafiłabym wskazać jednego kandydata. Jak wiemy wszystkie drużyny bardzo się wzmocniły i tak naprawdę nie mam zielonego pojęcia co te składy sobą reprezentują. Patrząc na składy osobowe to jest oczywiście kilka pretendentów do strefy medalowej. Myślę, że walka o najwyższe trofea będzie dość zażarta w nadchodzącym sezonie.

Rozmawiała Anna Klepaczko – sport24.pl

źródło: Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved