Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gorzowianie sprawdzają formę przed atakiem na PlusLigę

Gorzowianie sprawdzają formę przed atakiem na PlusLigę

fot. archiwum

- Zawodnicy mają zapisane w umowach, że gramy o wejście do PlusLigi - mówi wiceprezes GTPS, Zenon Michałowski. Gorzowianie po wygraniu turnieju w Międzyrzeczu w środę zagrają z Jokerem Piła, a już w piątek rozpoczną Memoriał Świątkiewicza.

Orzeł Międzyrzecz po raz kolejny był organizatorem memoriału Pawła Dziekanowskiego i Michała Pajora. W zawodach wzięły udział cztery zespoły: miejscowy Orzeł, Joker Piła, GTPS Gorzów i Colman Kalisz. Najlepsi okazali się gorzowianie, którzy w całym turnieju stracili tylko dwa sety. Z postawy drużyny zadowolony jest wiceprezes klubu Zenon Michałowski, który cały czas powtarza, że GTPS ma w tym sezonie walczyć o Plus Ligę. – Wszystkie te trzy mecze rozegraliśmy w różnych składach, grali wszyscy zawodnicy – mówi wiceprezes GTPS na antenie Radia Zachód. – Wszystkie wygraliśmy. Powoli przystępujemy więc do ciężkiej pracy przed sezonem ligowym. Jestem bardzo zadowolony, że w naszej drużynie gra Paweł Maciejewicz. To duże wzmocnienie dla naszego zespołu. Jestem zadowolony ogólnie z gry. Zawodnicy mają zapisane w umowach, że gramy o wejście do PlusLigi.

Michałowski dodał, że gorzowska siatkówka nie dostała dotacji z Urzędu Miasta. – Władze miasta nie zawsze dokładały do siatkówki, ta dyscyplina była zawsze na uboczu. Teraz dowiedzieliśmy się, że nie dostaniemy kolejny raz dotacji z Urzędu Miasta, ze względu na to, ze brakuje pieniędzy. Wszystkie dyscypliny dostały, my nie. Mimo to jesteśmy bojowo nastawieni i walczymy. W piątek i sobotę gramy Memoriał Świątkiewicza i myślę, że nasi zawodnicy znów zagrają dobrze – ma nadzieję gorzowski działacz.

Chłopaki mieli sporo grania, widać, że powoli stają się zespołem. Nie tylko na boisku, ale także poza nim – zauważa Rafał Antczak, trener odnowy i kierownik drużyny. – Jesteśmy optymistami, mamy ambitne plany i chcemy osiągnąć, co tylko się da. Mam nadzieję, że zdrowie nam dopisze. Nie ma poważniejszych kontuzji, nie można jednak wykluczyć jakichś małych mikrourazów, które powoduje ciężki trening. Myślę, że na ligę wszyscy będą cali i zdrowi. w środę o 18 zagramy u nas w hali rewanż z Piłą. To godny sparingpartner i przyda nam się to potem w lidze. Takie mecze są bezcenne.W najbliższy weekend siatkarzy GTPS będzie można obejrzeć w Gorzowie. W hali przy ulicy Czereśniowej w piątek rozpocznie się Memoriał Ryszarda Świątkiewicza. Turniej towarzyski potrwa dwa dni.

źródło: gorzow24.pl, inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved