Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Amerykanie trenują i walczą o powołanie na MŚ

Amerykanie trenują i walczą o powołanie na MŚ

fot. archiwum

Od 4 sierpnia reprezentacja USA przygotowuje się do tegorocznych mistrzostw świata we Włoszech. Szeroka kadra ogłoszona przez Alana Knipe trenowała w American Sport Centers w Anaheim. Selekcjoner niedługo będzie musiał wybrać  kadrę na MŚ.

Amerykanie po tym, jak rozgrywki Ligi Światowej zakończyli na 8. miejscu, spadli w rankingu FIVB z drugiego na trzecie miejsce. We Włoszech chcą zaprezentować formę, którą można było podziwiać w Pekinie i która pozwoli im zdobyć w Italii medal, na który czekają od 1994 roku, a być może powtórzyć sukces z 1986 roku, kiedy to drużyna, w której grali słynni Karch Kiraly i Steve Timmons zdobyła jedyne złoto na mistrzostwach świata w historii amerykańskiej siatkówki.

Przygotowania reprezentantów Stanów Zjednoczonych skupiają się wokół serii zgrupowań oraz wewnętrznych sparingów, odbywających się w różnych częściach kraju, podczas których trenerzy mają zadecydować kto pojedzie do Włoch. Bazą jest jednak ośrodek w Anaheim, który od lat gości zarówno męską, jak i żeńską drużynę przygotowującą się do ważnych imprez. Tam, zawodnicy spędzają większość czasu budując siłę i poprawiając elementy techniczne.

Jak do tej pory trener Knipe zawęził kadrę do 19 zawodników. W zespole znaleźli się gracze, którzy zostali wcześniej powołani do szerokiej kadry USA na Ligę Światową. Jedynymi nowymi twarzami w drużynie są rozgrywający Johnatan Winder oraz atakujący Carson Clark.Oprócz nich w kadrze znaleźli się: rozgrywający – Kevin Hansen oraz Tyler Hildebrand, przyjmujący – Sean Rooney, Matt Anderson, Paul Lotman, Reid Priddy, Riley Salmon, Scott Touzinsky oraz Jayson Jablonsky, atakujący – Clayton Stanley, Evan Patak, środkowi – David Lee, najnowszy nabytek Resovii Ryan Millar, Russel Holmes oraz Max Holt i libero – Rich Lambourne i Alfee Reft.

Przypomnijmy, że w pierwszej fazie grupowej Amerykanie zagrają z Argentyną, Meksykiem i Wenezuelą.

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved