Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Leszek Rus: Jesteśmy w lepszej sytuacji niż Muszynianka

Leszek Rus: Jesteśmy w lepszej sytuacji niż Muszynianka

fot. archiwum

Przygotowania do najbliższego sezonu trwają, jednak nie wszystkie zawodniczki rozpoczęły treningi w swoich klubach. Jak informuje II trener MKS Dąbrowa Górnicza do zespołu dołączą jeszcze Ivana Plchotova i Lucie Mushthleinova oraz Joanna Staniucha - Szczurek.

Panie trenerze kończy się czwarty tydzień przygotowań MKS do nowego sezonu. Czy wszystko idzie zgodnie z Waszymi planami?
Leszek Rus: Generalnie tak. Mamy do dyspozycji póki co tylko 8 zawodniczek, jak wiadomo spowodowane jest to powołaniami do reprezentacji. Na pewno nie możemy narzekać, bo porównując się do Muszyny to jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji. W połowie września dołączy do nas Natalia Kurnikowska, która wróci po Mistrzostwach Europy Juniorek, więc będzie nas już wtedy dziewiątka i cierpliwie będziemy czekać na pozostałą grupę. Jak na razie realizujemy wszystko w taki sposób w jaki sobie założyliśmy, więc jesteśmy z tego zadowoleni.

Z Natalią Kurnikowską będzie 9 zawodniczek, więc póki co brakuje nadal Joanny Szczurek i…?
– Dwóch Czeszek – Ivany Plchotovej oraz Lucie Muhlsteinovej. Wszystkie te 3 zawodniczki dołączą do nas prawdopodobnie w listopadzie.

Czy absencja tych zawodniczek mimo wszystko nie krzyżuje Wam planów? Zawsze lepiej trenować jest w 12-stkę niż 8-kę czy 9-tkę.
– Oczywiście ma Pan racje, tym bardziej, że przy całym składzie można konkretniej ustawiać drużynę. Co do krzyżowania planów to nie bałbym się o to. Są inne dziewczyny, które będą miały możliwość pogrania i zaprezentowania się z dobrej strony. Poza tym wszystkie reprezentacyjne zawodniczki również mają intensywny tryb zajęć, tyle, że pod okiem trenerów reprezentacji. Dlatego nie martwimy się o ich przygotowanie.W ciągu tych czterech ciężkich tygodni odbyliście również obóz przygotowawczy w Szczyrku. Czy może Pan podsumować w kilku zdaniach sam obóz jak i jego efekty?
– Jak powiedziałem wcześniej, ten pierwszy etap treningów miał na celu przygotowanie ekipy do cięższych zajęć, do większego wysiłku. W Szczyrku głównie koncentrowaliśmy się nad motoryką, techniką – taki ogólnorozwojowy trening. Teraz powoli nadchodzi ten czas w którym będziemy rozpoczynać ćwiczenia w szóstkach, czy też trenować poszczególne zagrania.

Czy jest Pan w stanie powiedzieć już kilka słów o nowych twarzach w klubie z Dąbrowy Górniczej? Jak na treningach prezentują się Żebrowska, Skowrońska, Ikić?
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowych zawodniczek. Jednak nie można kogoś wyróżniać, bo jesteśmy jedną drużyną. Wszystkie siatkarki trenują solidnie i zostawiają bardzo dużo serca na parkiecie. Także tutaj należy się ogromny plus dla każdej z dziewczyn.

To wszystko jak wspomnieliśmy już za nami, a jakie są plany MKS Dąbrowa Górnicza na kolejne tygodnie?
Za dwa tygodnie, tj. 24.09 gramy mecz z drużyną z Bielska – Białej w Mikołowie na otwarcie hali. Później 2.10 gramy w Rybniku z rosyjską Omichką Omsk, a następnie 04.10 wyjeżdżamy do Niemiec, do Hamburga. Spędzimy tam kilka dni i wracamy 08.10. Następnie rozpoczną się turnieje towarzyskie, m.in. u nas w Dąbrowie Górniczej.

* Z Leszkiem Rusem rozmawiał Grzegorz Bargieła (mks.dabrowa.pl)

 

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved