Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kanadyjczycy pilnie przygotowują sie do mistrzostw

Kanadyjczycy pilnie przygotowują sie do mistrzostw

fot. archiwum

Pierwsze spotkanie na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach świata we Włoszech polska reprezentacja rozegra z Kanadyjczykami. Siatkarze zza oceanu pilnie przygotowują się do tego turnieju i liczą, że uda im się przejść fazę grupową.

Kanadyjski trener Glenn Hoag przyznaje, że jego drużynie przyjdzie ciężko walczyć o awans z fazy grupowej, a rywale jego zespołu są mocniejsi. – Nie mamy określonych celów, wiemy, że nasi rywale w grupie są od nas dużo lepsi. Bardzo bym sobie życzył, gdybyśmy zajęli trzecie miejsce w grupie, promujące grą w drugiej fazie imprezy. My, w przeciwieństwie do rywali nie mamy nic do stracenia, w żadnym z meczów nie będziemy faworytem. Zamierzamy walczyć o każdą piłkę i starać się wykorzystać każde potknięcie przeciwnika – mówi.

Kanadyjska reprezentacja na polu międzynarodowym istnieje stosunkowo od niedawna. W tym kraju sport ten choć rozwija się szybko, nadal przede wszystkim uprawiany jest amatorsko – nie ma żadnej profesjonalnej ligi. Dobra gra reprezentantów Kanady pozwoliła im opuścić granice kraju i nie tylko zagrać już w konkretnych w ligach, ale zagrać w jednych z najmocniejszych. Przez kilka sezonów najpopularniejszy z kanadyjskich siatkarzy, Dan Lewis bronił barw mistrzów Polski, PGE Skry Bełchatów, przez jeden sezon grał w Kędzierzynie. Inny – Fred Winters na swoim koncie ma grę m.in. w Rosji, Turcji oraz Włoszech.

Patrząc na ostatnią dekadę, robimy stopniowo postępy w naszej grze. Większość zawodników zostało dostrzeżonych, i gra w dobrych, europejskich klubach. Jednak trzeba te postępy przełożyć na wyniki. Musimy zacząć w końcu wygrywać z mocnymi zespołami – zauważa kanadyjski szkoleniowiec.źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved