Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zespół Łukasza Kadziewicza zagra o Puchar Syberii

Zespół Łukasza Kadziewicza zagra o Puchar Syberii

fot. archiwum

Również za granicą zespoły sparują w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych. Jutro w Niżnewartowsku rozpoczyna się 32. Turniej o Puchar Syberii i Dalekiego Wschodu. Jednym z uczestników jest Gazprom-Jugra Surgut, zespół Łukasza Kadziewicza.

Turniej rozgrywany jest pod egidą rosyjskiej federacji i poświęcony jest pamięci zmarłego w tym roku zasłużonego trenera Jurija Pietrowicza Furajewa. Obok zespołu z Surgutu zagrają w nim także inne drużyny Superligi – Lokomotiw Nowosybirsk, Fakieł Nowyj Urengoj i beniaminek – Kuzbass Kemerowo. Do walki z najlepszymi staną Tiumen, Uniwersytet Barnauł, Dorożnik Krasnojarsk oraz gospodarze – Jugra-Samotlor Niżnewartowsk.

Turniej syberyjski, który potrwa do 19 września, to pierwsze tegoroczne przetarcie dla nowego zespołu Łukasza Kadziewicza. W Surgucie zaszły spore zmiany, wielu podstawowych zawodników zmieniło barwy klubowe. Polak, obok kapitana zespołu, Igora Szulepowa, jest najbardziej doświadczonym graczem w drużynie. Trener Rafael Chabibullin ma do dyspozycji młodych i obiecujących siatkarzy, jednak z pewnością brakuje im ogrania. Puchar Syberii będzie więc dla Gazpromu-Jugry doskonałą okazją, aby sprawdzić w boju nowy narybek i rozpocząć zgrywanie szóstki, która 28 października rozpocznie walkę w Superlidze. Zanim to nastąpi, zespół z Surgutu czeka jeszcze udział w meczach pierwszego etapu rozgrywek o Puchar Rosji. Spotkania te rozegrane zostaną w Nowosybirsku od 1 do 6 października.

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved