Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Gospodynie wygrały turniej w Świeciu

Gospodynie wygrały turniej w Świeciu

Joker Mekro Świecie zwyciężył w towarzyskim turnieju o puchar prezesa firmy Mekro wygrywając wszystkie cztery spotkania. W turnieju uczestniczyły także zespoły: Zawisza Sulechów, Budowlani Toruń, Nike Ostrołęka oraz Czarni Słupsk.

Pierwszy dzień turnieju rozpoczął mecz gospodyń z Czarnymi Słupsk. Po niespełna godzinie zawodniczki Jokera cieszyły się z pierwszego zwycięstwa w. Od początku to miejscowe narzuciły swój styl gry i nie pozwoliły na rozkręcenie się rywalkom. O dominacji Jokera świadczą wyniki poszczególnych setów w których zawodniczki Czarnych nie zdołały przekroczyć granicy „20" oczek.

W drugim spotkaniu dnia zmierzyły się Nike Ostrołęka i Zawisza Sulechów. Było to znacznie bardziej emocjonujące spotkanie. Po dwóch partiach wygranych przez Nike zawodniczki Zawiszy zdołały się pozbierać i wygrać trzecią partie. Czwartą odsłonę zdominowały jednak zawodniczki z Ostrołęki rozbijając Sulechów do 11.

Drugi dzień rozpoczął mecz Budowlanych Toruń z Nike Ostrołęka. Budowlane wygrały to spotkanie tracąc tylko jednego seta. Późnym popołudniem odniosły kolejne zwycięstwo, również w stosunku 3:1, tym razem nad Czarnymi Słupsk. Pierwsze zwycięstwo w turnieju odniosły też zawodniczki Zawiszy, które dość gładko poradziły sobie z Czarnymi. Miejscowi kibice mieli również okazję do radości gdyż ich zespół najpierw bez straty seta pokonał Nike Ostrołęka, a późnym wieczorem pokonał Zawiszę.

Trzeci dzień zapowiadał się bardzo emocjonująco, gdyż na zakończenie miało dojść do spotkania pomiędzy dwiema niepokonanymi ekipami. Tak się jednak nie stało, gdyż dość niespodziewanie Budowlane przegrały pierwszy mecz dnia z Zawiszą. Wynik ten stawiał zawodniczki Jokera w uprzywilejowanej sytuacji, bo do zwycięstwa w turnieju potrzebowały zaledwie jednego wygranego seta. Tak też się stało. Joker Świecie nie tylko ugrał seta, ale również wygrał całe spotkanie 3:2 i tym samym triumfował w turnieju. Na zakończenie imprezy Nike Ostrołęka pokonała Czarnych Słupsk i wywalczyła miejsce na podium.