Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > XV mistrzostwa Polski oldbojów startują w Kędzierzynie-Kożlu

XV mistrzostwa Polski oldbojów startują w Kędzierzynie-Kożlu

fot. archiwum

Od piątku do niedzieli w Kędzierzynie-Koźlu rozegrane zostaną XV mistrzostwa Polski oldbojów w piłce siatkowej. Do rywalizacji zgłosiły się 42 drużyny i 407 zawodników co jest rekordem frekwencji. Nie zabraknie znanych nazwisk z ławek trenerskich.

Dwukrotna zmiana terminu czempionatu nie wpłynęła na obniżenie rangi turnieju, który od 1996 roku pełni rolę jedynej w swoim rodzaju imprezy siatkarskiej, integrującej co roku środowisko siatkarskie.

W Kędzierzynie-Koźlu będziemy mieli okazję podziwiać umiejętności graczy, którzy jeszcze nie tak dawno występowali na parkietach ekstraklasy. Swój udział awizują m.in. Grzegorz Wagner, Leszek Dejewski, Wiesław Popik, Rafał Legień, Karol Hachuła, Rafał Kwasowski, Dariusz Parkitny, Maciej Bartodziejski, Witold Poinc. Niektórzy z nich prowadzą czołowe polskie kluby – Grzegorz Wagner BKS Aluprof Bielsko-Biała, a Wiesław Popik Organikę Budowlanych Łódź. Leszek Dejewski od lat pracuje w Jastrzębskim Węglu – w zespole srebrnego medalisty PlusLigi. W mistrzostwach zagra Igor Prielożny, który po krótkiej przerwie wrócił do Polski.

Gdy w 1996 r. organizowano pierwsze mistrzostwa oldbojów mające na celu integrowanie środowiska byłych siatkarzy chyba nikt nie przewidywał, że ta skromnie pomyślana impreza nabierze takiego rozmachu – mówi prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artur Popko.Wówczas w Jastrzębiu Zdroju rywalizacja odbywała się tylko w kategorii plus 35 lat. W miarę upływu czasu tych kategorii wiekowych przybywało, a impreza się rozrastała. W obecnej edycji medale będą rozdzielone aż w pięciu kategoriach wiekowych. Najmłodsi liczą przynajmniej 35 lat, najstarsza kategoria przeznaczona jest dla zawodników, którzy ukończyli już 55 rok życia.W mistrzostwach grywali i ci najsłynniejsi polscy siatkarze z tytułami mistrzów olimpijskich na koncie jak Ryszard Bosek czy Zbigniew Zarzycki. Emocji na tych spotkaniach było co niemiara, ale równie ważne były kuluarowe spotkania, na których siatkarze odnawiali dawne przyjaźnie i po prostu świetnie się bawili. – Pamiętam tylko miłe chwile – mówi Leszek Dejewski. Częstym uczestnikiem mistrzostw w roli trenera był Waldemar Wspaniały.

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved