Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Tunezyjczycy sprawdzają formę Czechów

Tunezyjczycy sprawdzają formę Czechów

Reprezentacja Czech rozgrywa ostatnie mecze kontrolne przed wyjazdem na mistrzostwa świata we Włoszech. W tym tygodniu rywalem podopiecznych Jana Svobody jest kadra Tunezji. Czesi trzykrotnie okazali się lepsi.

Tunezyjczycy goszczą nad Wełtawą od wtorku. Już w środowe popołudnie spotkali się z reprezentacją Czech po raz pierwszy. Po pierwszym wyraźnie wygranym 25:13 secie podopieczni Jana Svobody się rozluźnili, co po spotkaniu wytknął im czeski szkoleniowiec. Goście szybko wykorzystali swoją szansę dwukrotnie doprowadzając do remisu. W tie-breaku wyraźnie lepsi okazali się Czesi wygrywając 15:5.

Wczoraj nie było już takich emocji. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando naszych południowych sąsiadów, który pewnie pokonali siatkarzy z Północnej Afryki w trzech setach.

Również dzisiaj gra toczyła się pod dyktando naszych południowych sąsiadów. Po tych spotkaniach Jan Svoboda ogłosi ostateczny skład na mistrzostwa świata. Czesi jeszcze przed turniejem będą sparować z reprezentacją Kanady.

Czechy – Tunezja 3:2
(25:13, 20:25, 25:19, 19:25, 15:5)

Czechy – Tunezja 3:0
(25:14, 25:17, 25:21)

(25:16,25:19,25:17)