Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Robert Strzałkowski: Przygotowania idą pełną parą

Robert Strzałkowski: Przygotowania idą pełną parą

fot. archiwum

Przygotowania zespołu AZS-u Politechnika Warszawska osiągnęły półmetek. W końcu po serii treningów siłowo -kondycyjnych przyszedł czas na pierwsze sparingi. Pracowitości i ambicji moim zawodniczkom  może pozazdrościć nie jeden siatkarz - mówi trener drużyny.

Zespół Politechniki wrócił z obozu w Kołobrzegu, jak czują się pana zawodniczki?

Robert Strzałkowski:Obóz w Kołobrzegu przebiegł bardzo pomyślnie. Zawodniczki ciężko przepracowały ten okres. Mimo drobnych kontuzji, będących tak naprawdę norma przy takiej intensywności wysiłku, teraz mam już wszystkie zawodniczki zdrowe.

Nad czym pracowaliście przez te kilkanaście dni?Skupiliśmy się głównie na budowaniu siły i koordynacji oraz wprowadziliśmy już znacznie więcej elementów z piłkami. Obóz sportowy jest też świetną integracją drużyny przed sezonem, tym bardziej, że w mojej drużynie pojawiło się sporo nowych twarzy.

Jak pan ocenia dotychczasowe przygotowania AZS-u Politechnika Warszawska do sezonu?

Przygotowania idą pełną parą, ale żadna z dziewczyn nawet nie zrobiła krzywej miny. Po miesiącu poznałem już zawodniczki i mogę powoli myśleć o koncepcji budowania zespołu. Pracowitości i ambicji może moim zawodniczkom pozazdrościć nie jeden siatkarz.

W najbliższy weekend wystąpicie w turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek. Będzie to pierwszy sprawdzian drużyny, czy też dziewczyny rozgrywały już jakieś mecze kontrolne?

Niedzielny turniej jest kolejnym etapem przygotowań. W Kołobrzegu mięliśmy okazje zagrać dwa mecze kontrolne z ŁKS-em Łódź i oba zdołaliśmy wygrać 4-1, 4-0. Mimo iż wynik zadowala, nasza gra pozostawia bardzo dużo do życzenia. Jednak usprawiedliwiam zespół tym, że tak naprawdę były to nasze pierwsze spotkania oraz ciężkimi treningami na siłowni.

Jak będą wyglądały dalsze przygotowania do sezonu?

Po turnieju, będziemy trenowali już tylko na swoich obiektach. 25 września gramy sparing z drużyną AZS AWF Warszawa, a tuż przed rozpoczęciem ligi jestem umówiony na grę z mocnym zespołem Legionovii prowadzonej przez trenera Lalka. Liczę na dobry start w lidze, dlatego najbliższe 4 tygodnie będą dla nas niezmiernie ważne.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved