Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Reprezentacja Rosji zdobyła Trofeum Belgradu

Reprezentacja Rosji zdobyła Trofeum Belgradu

fot. archiwum

Siatkarze Rosji pokonali w ostatnim dniu międzynarodowego turnieju towarzyskiego "Trofeum Belgradu" Serbię i z kompletem zwycięstw wygrali cały turniej. Drugie miejsce zajęli Kubańczycy, którzy wygrali dziś z reprezentacją Bułgarii.

Kubańczycy dosyć gładko pokonali Bułgarów w ostatnim dniu turnieju w Belgradzie. Podopieczni trenera Silvano Prandiego górą byli jedynie w trzeciej partii, w pozostałych wyraźnie ulegając rywalom. Po raz kolejny w ekipie Kuby klasą dla siebie był Wilfred Leon, który tym razem wywalczył dla swojego zespołu 21 punktów. Po przeciwnej stronie siatki najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Cwetan Sokołow (22 punkty), który zastąpił w roli lidera gwiazdę reprezentacji Bułgarii, Mateja Kazijskiego.

Bułgaria – Kuba 1:3
(21:25, 21:25, 25:21, 20:25)

Składy zespołów
Bułgaria: Żekow (2), Goczew (4), Kazijski (2), Penczew (1), Ananijew (2), Bratojew (15), W. Nikołow, Josifow, Salparow (libero), N. Nikołow (10), Sokołow (22), Mitew (3)
Kuba: Leon (21), Leal (11), Camejo (6), Sepeda, Delgado, Bell (14), Simon (16), Hierezuelo, Mesa (1), Diaz (3), Hernandez, Gutierrez (libero)Gospodarzom belgradzkiego turnieju nie udało się zwyciężyć ani jednego spotkania. Niemniej jednak w piątkowym meczu z Rosją Serbowie zagrali już zdecydowanie lepiej i ulegli „Sbornej" dopiero w tie-breaku. W ekipie Rosji bardzo dobrze zaprezentował się powracający do składu libero Aleksiej Werbow.

Serbia – Rosja 2:3
(22:25, 25:23, 17:25, 25:18, 11:15)

Składy zespołów:
Serbia: Kovacevic, Janic, Petkovic, Terzic, Stankovic, Grbic, Nikic, Miljkovic, Starovic, Petrovic, Podrascanin, Rosic (libero)
Rosja: Siwożelez, Połtawski, Chtiej, Grankin, Birjukow, Bierieżko, Makarow, Muserskij, Astaszenkow, Wołkow, Michajłow, Werbow (libero)

Rosjanie wygrali wszystkie spotkania w Belgradzie i pewnie zwyciężyli cały turniej. Co ważne z perspektywy zbliżających się mistrzostw świata, szkoleniowiec „Sbornej" Daniele Bagnoli przetestował zawodników w różnych ustawieniach i z pewnością bliski jest znalezienia optymalnej „szóstki". Do składu z powodzeniem powrócił też Aleksiej Werbow. Słaby wynik gospodarzy, którym nie udało się wygrać ani jednego spotkania i zajęli tym samym ostatnie, czwarte miejsce, jest z pewnością w znacznej mierze skutkiem problemów zdrowotnych Serbów. Infekcja, której zawodnicy nabawili się podczas pobytu we Włoszech znacznie osłabiła ich dyspozycję, ale już w ostatnim, zaciętym spotkaniu z Rosją widać było „Plavich" powracających do gry w swoim stylu. Były to zatem jedynie problemy przejściowe. Trudno też wyrokować o formie Bułgarów czy Kubańczyków biorąc pod uwagę belgradzki turniej. Trenerzy tych zespołów bowiem kładli nacisk na aspekt szkoleniowy, mniej mając na uwadze sam rezultat.

Końcowa tabela turnieju:

1. Rosja     3 3-0 7 pkt. 9:4
2. Kuba      3 2-1 5 pkt. 7:6 
3. Bułgaria 3 1-2 4 pkt. 6:7 4. Serbia 3 0-3 2 pkt. 5:9

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved