Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nowy ŁKS zacznie od… ligi wojewódzkiej

Nowy ŁKS zacznie od… ligi wojewódzkiej

fot. archiwum

Zespół Łódzkiego Klubu Sportowego nie otrzymał licencji uprawniającej do gry w II lidze siatkarek. Dla zawodniczek ŁKS oznacza to walkę o ponowny awans do ligi centralnej, ale także... szansę na odbudowę silnej organizacyjnie sekcji.

Siatkarki ŁKS w swej bogatej historii mają mistrzostwo kraju (1983 rok), dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Polski oraz trzy Puchary Polski. Jednak od spadku z I ligi sekcja przeżywa nieustanne kłopoty. Ich apogeum nastąpiło w tym roku – ŁKS nie otrzymał od Polskiego Związku Piłki Siatkowej licencji uprawniającej do gry w II lidze. Zespołowi groził rozpad, jednak po raz kolejny okazało się, że tak zasłużony klub nie może zniknąć z mapy polskiej siatkówki.

Stowarzyszenie, które zawiązaliśmy w tym roku postanowiło stworzyć od początku nowe struktury i całą organizację sekcji. Zaczynamy rozgrywki od ligi wojewódzkiej z celem ponownego awansu do II ligi. Te struktury, które powstały, mają stworzyć nowy ŁKS. Stowarzyszenie ŁKS posiada zbyt wiele długów, by mogło liczyć na uzyskanie licencji, dlatego też musieliśmy się rozstać – mówi trener ŁKS, Krzysztof Świta. Zawodniczki przyjęły decyzję o występach w niższej klasie rozgrywkowej ze smutkiem, ale też ze zrozumieniem. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku awansujemy do II ligi i ponownie będzie tak jak kiedyś – twierdzi Karolina Góra, która w ŁKS gra już od trzech lat.

Gra w lidze wojewódzkiej z pewnością wymaga większego poziomu motywacji od zespołu. – To będzie problem. Zespół, który został, utrzymał II ligę dość spokojnie, więc mamy ogromne szanse na awans. Dziewczyny wiedzą, że ten sezon muszą solidnie przepracować, na ich bazie w przyszłym roku stworzymy dobry, drugoligowy zespół. Ten rok będzie przejściowy i poświęcony reorganizacji. Te zawodniczki tyle lat spędziły już na siatkarskich parkietach, ze nie łatwo były im się z tym rozstać i pożegnać klub, z którym się zżyły – uważa Świta. – Zgranie zespołu będzie naszym wielkim plusem. Jeszcze nie znamy ostatecznego składu, ale na pewno większość z nas zostanie i będzie walczyć. Mamy motywację, by wejść do II ligi i pociągnąć tę grę dalej. Zobaczymy, na co nas stać i co pokażemy – zapowiada Karolina Góra.Działacze nowo powstałego stowarzyszenia za jeden z głównych celów obrali sobie odbudowę siatkówki młodzieżowej w ŁKS. – Po paru latach posuchy zgłosimy do rozgrywek zespół młodziczek. Nawiążemy tez współpracę ze szkołami w pobliżu hali, które będą prowadziły dla nas zajęcia i pomagały nam szkolić młodzież – mówi szkoleniowiec łódzkiego zespołu. – Chcemy jak najwięcej młodych dziewcząt zarazić siatkówką i ŁKS-em. Tak, by w najbliższym czasie oprzeć zespół na własnych zawodniczek i nie być zmuszonym do korzystania z siatkarek innych klubów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved