Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Monika Gorszyniecka ponownie w barwach Gedanii

Monika Gorszyniecka ponownie w barwach Gedanii

fot. archiwum

Monika Gorszyniecka wróciła do Gedanii. Rozgrywająca powtórnie zadebiutuje w klubie, w którym spędziła sześć sezonów, w turnieju o Puchar Burmistrza Żukowa. W piątek i w sobotę w hali przy ul. Armii Krajowej zaprezentują się cztery zespołu.

Monika Gorszyniecka na krajowych parkietach wypromowała się właśnie w Gedanii. Monika trafiła nad morze po występach w ŁKS Łódź, Starcie Łódź i Calisii w 1994 roku jako młodzieżowa reprezentantka Polski. Rozgrywająca została w Gdańsku do 1999 roku. Natomiast szósty sezon przy ul. Kościuszki zaliczyła w rozgrywkach 2006/07. Ponadto występowała m.in. w Stali Mielec, Muszyniance, niemieckim UC Muester i greckim Arisie Saloniki.

Siatkarka, która 22 sierpnia skończy 35 lat, trójmiejskim sympatykom przypomniała się w dwóch ostatnich latach w barwach Trefla. W 2009 roku przyczyniła się do awansu wówczas gdyńskiej drużyny do I ligi, a w poprzednich rozgrywkach była kapitanem sopockiego zespołu, który wygrał sezon zasadniczy, ale w barażach najpierw z TPS Rumia, a następnie Stalą Mielec przegrał awans do PlusLigi Kobiet. – Monika rozpoczęła z nami treningi w poniedziałek, ale jeszcze nie podpisała kontraktu. Na pozycji rozgrywającej mamy jeszcze Natalię Gajewską – przyznaje Paweł Kramek, który buduje nową drużynę. Latem klub pożegnał się z 13 siatkarkami.

Po raz pierwszy od zakończenia poprzedniego sezonu Gedania zagra oficjalne mecze podczas turnieju o Puchar Burmistrza Żukowa. Jak informowaliśmy z poprzedniego sezonu w drużynie zostały tylko: Justyna Sachmacińska, Anna Łozowska, Justyna Łukasik i Zuzanna Łapin. Z nowych twarzy poza Gorszyniecką zobaczymy pozyskane tego lata Emilię Reimus (ostatnio Trefl Sopot) i Monikę Bryczkowską (Chemik Police) oraz siatkarki testowane ze Zrywu Volley Iława.Na pozycji libero sprawdzamy 19-letnią Marcelinę Krukowską. Jest także z nami Marta Żmudzińska. Skrzydłowa trenowała w Gedanii poprzedniego lata, a ostatni sezon spędziła w II-ligowym Orle Elbląg. Skład uzupełnimy juniorkami – dodaje trener Kramek.

O Puchar Burmistrza walczyć będą cztery drużyny, dwie z I ligi: Chemik Police i Sparta Warszawa oraz beniaminek PlusLigi TPS Rumia. Podopieczne Jerzego Skrobeckiego wygrały w Żukowie przed rokiem i tych rozgrywkach będą zdecydowanymi faworytkami. Każdy zagra z każdym. Dla kibiców wstęp wolny. – Traktujemy zawody szkoleniowo. Co prawda trenujemy od 2 sierpnia, ale w okresie letnim nie graliśmy jeszcze żadnych sparingów – przyznaje Paweł Kramek, szkoleniowiec Gedanii.

Harmonogram turnieju w Żukowie:
Piątek
16.30 Gedania – Sparta
18.30 Rumia – Chemik

Sobota
9.30 Gedania – Chemik
11.30 Rumia – Sparta

16.00 Chemik – Sparta
18.00 Gedania – Rumia

 

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved