Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Celem Żubra Bialowieża baraże o II ligę

Celem Żubra Bialowieża baraże o II ligę

fot. archiwum

Żubr Białowieża rozpoczął przygotowania do sezonu ligowego. W dniach 23.08 - 1.09.2010 odbył się obóz sportowy, będący jednym z elementów przygotowań białowieskich siatkarzy do zbliżających się rozgrywek ligi wojewódzkiej na Podlasiu.

W obozie udział wzięło 20 siatkarzy, ich duża ilość wiąże się z tym, że w tym roku do rozgrywek zgłoszona będzie również drużyna juniorów. Zawodnicy trenowali około 6 godzin dziennie. Zajęcia odbywały się na stadionie gminnym przy ulicy Sportowej, sali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Białowieży, a także siłowni Zespołu Szkół Leśnych w Białowieży.

W porównaniu do poprzedniego sezonu w drużynie zaszło kilka ważnych zmian. Do drugoligowego Pronaru Parkiet Hajnówka został wypożyczony B. Małachowski (klub z Białowieży czeka jeszcze tylko na podpisanie odpowiedniej umowy przez klub z Hajnówki), karierę zakończył jeden z najlepszych siatkarzy w historii Białowieży K. Furmanek, skończyło się również wypożyczenie R. Chileckiego z UKS „Olimpijczyk" Białowieża. W obecnych rozgrywkach nie będą także grali C. Szykuła i P. Androsiuk.

Wśród nowych twarzy największe wzmocnienia to M. Czajka, który w poprzednim sezonie grał w UKS Mikolo Sokółka i R. Łotewski, poprzednio reprezentujący UKS „Oczko" Białystok. W najbliższym czasie do klubu wypożyczeni zostaną wychowankowie UKS „Olimpijczyk" Białowieża- T. Androsiu, T. Bugwin, A. Kupień (obecnie trwa dopracowanie wszystkich formalności z ich macierzystym klubem). Szansę na pokazanie się w rozgrywkach seniorskich dostaną również młodzi zawodnicy Technikum Leśnego w Białowieży- A. Groszyk i A. Jeżewski.18 września zostanie rozegrany turniej o Puchar Wójta Gminy Białowieża. W którym prawdopodobnie wystąpią Biebrza Lipsk, Pahonia Hajnówka, LUKS TL Żubr Białowieża (seniorzy), LUKS TL Żubr Białowieża (juniorzy). Początek zawodów o godzinie 10 w Sali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Białowieży.

Kadra zespołu w sezonie 2010/2011 (seniorzy):
Rozgrywający: T. Androsiuk, M. Gutowski.
Przyjmujący: A. Biendar, J. Bokuniewicz, T. Bugwin, J. Janiel, A. Lewczuk, Ś. Zawiślak.
Środkowi bloku: M. Czajka, A. Jeżewski, R. Łojewski, M. Rubiel.
Atakujący: A. Groszyk, S. Ochryciuk (kapitan).
Libero: W. Gabiec, P. Orzechowski.
I trener: W. Gutowski.
Asystent trenera: M. Gutowski

Kadra zespołu w sezonie 2010./2011 (juniorzy):
Rozgrywający: T. Androsiuk, J. Zamojski.Przyjmujący: T. Bugwin, W. Gabiec (kapitan), A. Grygo, S. Maliszewski, M. Markiewicz.
Środkowi bloku: Ł. Dawidziuk, A. Jeżewski, M. Szoka, M. Szum.
Atakujący: B. Smyk.
Libero: A. Kupień.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved